Greete Steinburg jahib Eesti Maastikurattasarja võitu

15.06.2016

Greete Steinburg (foto: Janne Jõgi)

Maastikurattasõiduga leiba teenivat Greete Steinburgi kannustab võit. 25aastane neiu pani mullu Eesti Maastikurattasarja naiste arvestuses kinni ning ka tänavused eesmärgid ei ole sportlase sõnul teps mitte lahjemad.

„Sarja järgmised kaks etappi toimuvad sama hästi kui koduõuel – Rakvere ja Rakke radadel olen pea kogu elu harjutada saanud ning need on mul hästi selged. Usun, et tänu sellele on mul mõningane eelis. Samas ei ürita ma väita, et need minu jaoks kerged saavad olema. Kavatsen mõlema trassiga enne maratoni kindlasti põhjalikumalt tutvuda,“ ütles Steinburg, kellel kontol on hetkel neljast toimunud etapist kirjas kaks võitu ning teine koht Elva maratonilt.

 

Rakvere rattamaratoni korraldaja Vahur Leemetsa sõnul on Sirje Lepik hetkel naiste üldliider vaid seetõttu, et Steinburgil jäi Mulgi sõit vahele. „Greete on oma võimetelt teistest selgelt üle, kui tema on stardis, siis ilmselt paneb ta sõidu õnnestudes konkurentidele pika puuga,“ ütles Leemets.

 

Rattasõiduga on Steinburg tegelenud viimased seitse aastat. „Isa korraldas maratone, vennad sõitsid rattaga ning mina tegelesin kergejõustikuga. Ühel hetkel läks logistika ühildamine väga keeruliseks ning otsustasin ala vahetada. Kuigi plaane teen vastavalt võimalustele ja toetajate olemasolule hooaja kaupa, siis üldiselt olen oma valikuga rahul,“ lisas rattur.

 

Neiu treeneriks on hetkel Kataris elav soomlane Pia Sundstedt, kellega arutatakse plaane Skype’i ja e-kirja teel mitu korda nädalas. „Mul on alati olnud probleeme intensiivsete treeningutega, pole teadnud, mida ja kuidas täpselt teha. Selles osas olen saanud väga palju targemaks. Oskan nüüd ise sõitudele paremini ka taktikaliselt läheneda. Üldkokkuvõttes õpetab Pia mind targalt sõitma.“

 

Treeningplaani kuulub lisaks rattasõidule jooksmine, ujumine ning jõusaal. Kokku tuleb Greete Steinburgil sellel aastal plaani järgi kuni 800 treeningtundi ning igal hooajal keskmiselt ligi 40 võistlust. „Olulisematest saavutustest võiks välja tuua Eestis võidetud meistritiitlid, sarjade võidud ja Euroopa meistrivõistluste 11. koha, mille sain tänavu Siguldas,“ loetles sportlane.

 

Rattaspordiga tegelemist soovitab Steinburg kõigile. „Tegemist on väga universaalse alaga, mida on Eestis üsna lihtne harrastada. Sobib igale inimesele ning ei mõju liigestele halvasti. Maratonidel on ka väga palju erineva pikkuse ja raskusega ägedaid radasid, kuhu teistega koos tulla. Ei pea üksi metsa all vurama, jagatud spordirõõm on palju toredam!“

 

Soodsamalt saab end Rakvere rattamaratonile kirja panna veel kuni 15. juuni hilisõhtuni.

Nimitoetaja
Suurtoetaja
Rattapartner
Joogipartner
Energiapartner
Toidulaua katab
Rõivapartner
Rattaradade partner
Aktiivsuse toetaja
Autopartner
Ametlik raadio
Toetajad
Sõbrad piiri tagant
Lastesõitude toetajad
   ...