Pühapäeval peetakse 14. Rakvere rattamaraton

13.06.2016

Käesoleva nädala pühapäeval toimub Lääne-Virumaal 14. Rakvere Rattamaraton, mis on Eesti Maastikurattasarja viiendaks etapiks. Vastavalt võimetele saab valida 48 km ja 19 km pikkuste distantside vahel ning eraldi sõidud on ka lastele.

Rattamaratoni korraldaja Vahur Leemetsa sõnul ootab sportlasi ees kogu sarja kõige tehnilisem sõit: “Nikerdamise trass – lühikesed pöörded, julgelt kolmandik on singlite päralt ning kokku kuni 430 tõusumeetrit. Distants on mullusega võrreldes veidi lühem, jätsime välja Kehala karjääri lõigu, kuid võitja aeg ilmselt ei tule selle võrra parem, sest keskmine kiirus saab olema kindlasti väiksem. N-ö maasikad on ka kõik kenasti olemas – Vallimägi, Palermo mets, Kõrgemägi, Siplasemägi, Madiseaugu singel jm.”

 

Muutunud on ka võistluskeskuse asukoht. “Rakveres spordihoones toimuvad võrkpalli Euroopa liiga mängud ning tänu sellele tuli meil oma staap staadioni Silla tänava poolsesse otsa üle tuua. Alates 11.30st suletakse liiklus Pikal tänaval ning seoses sellega ka pääs osadesse parkimiskohtadesse. Soovitame võistlejatel aegsasti kohale saabuda,” ütles Leemets.

 

Kuna rada on väga tehniline ja nõuab jõulist jalga, et pärast kurve saaks taas kiirelt hoo üles võtta, siis korraldaja arvates võiks Rakveres võidule pretendeerida kohaliku rattaklubi Siplased sõitja Margus Sirvel. “Tema hüüdnimi on pühvel ning see pole pandud ilmaasjata. Samas usun, et ka Rõuges etapi võitnud ning sarja üldarvestuses teisel kohal olev Caspar Austa võiks olla üks võidupretendente. Naistest on hetkel liider Sirje Lepik, kuid suur võimalus on sarja võita ka Greete Steinburgil,” ennustas Leemets.

 

Caspar Austa sõnul Rakvere rattamaraton konti ei murra. “Eks see vist ole tõesti veidi tehnilisem, kui teised etapid. Mullu oli neid krossielemente omajagu, teinekord piisab vaid ühest viiekilomeetrisest lõigust, et maha jääda. Tuleks veel vihma, siis oleks minu võiduvõimalused ilmselt veel paremad, aga vist hetkel ei luba. Sarja üldvõidu osas on veel kõik lahtine, kuigi Saar juhib, siis otsustatud pole midagi. Rõuges õnnestus mul kõik kenasti, kuigi tänavu pole jalad mullusega võrreldavad, kuidagi ei jõua nii hästi. Samas muidugi ihaldan ka mina seda võitu,” ütles Austa.

 

Soodsamalt saab end Rakvere rattamaratonile kirja panna veel kuni 15. juuni hilisõhtuni.

 

 

 

Nimitoetaja
Suurtoetaja
Rattapartner
Joogipartner
Energiapartner
Toidulaua katab
Rõivapartner
Rattaradade partner
Aktiivsuse toetaja
Autopartner
Ametlik raadio
Toetajad
Sõbrad piiri tagant
Lastesõitude toetajad
   ...