18. Rõuge Rattamaratoni võitsid Caspar Austa ja Greete Steinburg

11.06.2016

18. Rõuge Rattamaratoni kiireim mees Caspar Austa (foto Andreas Reili)

18. Rõuge Rattamaratoni võimsaim mees oli Caspar Austa, kes läbis Eestimaa ühe kõige tehnilisema raja ajaga 1:48:46. Teisena veeres üle finiśijoone valitsev Eesti meister maastikurattamaratonis Peeter Tarvis, kellel õnnestus 43 km alistada ajaga 1:48:56. Liidrisärgis sõitnud Raido Saar oli kolmas, kaotades võitjale ühe minuti ja 26 sekundiga. Rein Taaramäe läbis distantsi ajaga 1:50:13 ning tuli neljandaks. Kiireim naine Greete Steinburg lõpetas üldprotokollis 33. kohal ning tema aeg oli 2:02:37.

Caspar Austa rõõmustas võidu üle: „See oli minu rada, puhas kross! Väga minekut polnud, pigem võitsin osavuse pealt tehnilise poolega.“ Raido Saarelt õnnestus eest ära saada raja viimasel kolmandikul. „Umbes kümme kilomeetrit enne lõppu oli üks hästi juurikane ja tehniline koht, kus need vahed tekkisid. Tulin sealt läbi ühtlase hooga, vaatasin üle õla ja nägin, et vahe on pikk. Siis enam tagasi ei hoidnud ja panin lõpuni,“ ütles Austa vahetult pärast finiśit.

Vaata videost, mida Austa tänasest sõidust rääkis:

Milliste muljetega naasis maratonirajalt Greete Steinburg? Lähemalt intervjuust:

6. Merili Sirvel 2:21:48

Noorte- ja matkasõidu parim oli M14-klassis sõitnud Sander Stimmer, kellel kulus 16 km läbimiseks 40 minutit ja 50 sekundit. Kiireim neiu oli N12-klassis võistelnud Laura Lizette Sander, kes lõpetas üldprotokollis viiendana ning kaotas võitjale 4 minutit ja 19 sekundit.

Kokku registreerus pikale distantsile 421 võistlejat, noorte- ja matkasõidule 79 ratturit ning lastesõitudel lustis 46 noort rattaspordi sõpra.