Rein Taaramäe stardib 18. Rõuge Rattamaratonil

07.06.2016

Äsja Giro d’Italia mitmepäevasõidul etapi võitnud Rein Taaramäe stardib laupäeval 18. Rõuge rattamaratonil. Sportlane lubas Tartumaalt Võrumaale kohale sõita maanteerattal mööda vana postiteed, et siis pärast ligi 90 km kulgemist end Eesti ühel raskeimal maastikul proovile panna.

Kuigi süda kutsub Taaramäed hoopis Vändrasse, siis langes liisk siiski Võrumaa kasuks. „Kodukandis toimub samal päeval rattaralli, kuid parema treeningu nii koormuse kui intensiivuse poolest saan siiski Rõuges. Eestis on maanteesõidud veidi ebahuvitavad , võimalusel valin siin alati krossi. Teed sama liigutust, kuid tegemist oleks nagu teise spordialaga.“

 

Rõuge rattamaratonil osales ta viimati 16-aastasena ning võitles end tookord viiendaks. „Mälestused sellest võistlusest on väga helged, mõneti on tegu nagu lapsepõlve nostalgiaga. Tase on seal kindlasti ka tänavu sama kõva, kuigi ma ei tea, kas päris 16-aastased esimese kahe- või kolmekümne hulka jõuavad. Kuigi kohalikele krossimeestele on raske vastu saada, siis minu eelis on kindlasti see, et olen füüsiliselt teistega võrreldes palju rohkem treenitud. Ettevalmistus oli siiski Giro d’Italia ja ma ei tea, mida kellelgi on selle vastu panna, ilmselt väga midagi pole,” muheles Taaramäe ja lisas, et tegelikult meeldib talle kohalikel võistlusel poodiumikohad pigem teistele loovutada. “Tean, kui olulised need on ning tundub ebaaus, kui mina nende auhinnad ära võtan.”

 

18. Rõuge Rattamaratoni põhidistants on 43 kilomeetrit, noorte- ja matkasõidul osalejatel tuleb läbida 16 km pikkune trass. Eraldi sõidud on ka alles rattasõiduga alustanud lastele. Lähe pikale maratonile antakse täpselt keskpäeval.

18. Rõuge Rattamaratoni teine  soodusregistreerimise voor kestab 8. juuni hilisõhtuni. 

   ...