Rõuge rattamaraton on hädas kobrastega

01.06.2016

Rõuges on rattaga puhas kuld! Foto: Külli Leola

Rõuge rattamaraton meelitab osalejaid Kagu-Eestile omase eksootikaga – närvikõdi tekitava raja, vesioinaste, kopratammi, suitsusauna, kosutava järvevee, rahvakunstnike ja keelt alla viiva toiduga. Laualt ei puudu ka Navitolla kodukülast pärit salaretsepti järgi valmistet legendaarne soolakurk.

Aastast 1999 rattavõistlust korraldav Ivar Tupp on endale eesmärgiks võtnud igal korral osalejatele raja osas millegi uue ja üllatava pakkumise. “Ettevalmistustööd kulgevad täistuuridel, nikerdamist on omajagu – ehitame sildasid, niidame muru, märgime rada, võitleme kobrastega. Nimelt on osavad töömehed umbes 50-60 meetrit pika tammi püsti pannud ning meie rajal üleujutuse tekitanud. Vaatepilt on vägev, kuigi üritame nüüd kompromissi leida, tammi veidi alla lasta, et ratturid sealt kuivalt läbi pääseksid. Trassi lõpuosa on täiesti uus ja kulgeb vesioinaste vahelt. Kel soovi, saab pärast sõitu end järvevees mõnusasti tunda,” kirjeldas korraldaja ja lisas, et mõned uued lõigud võtavad ilmselt osadel näo naerule, teistel nutule.

 

18. Rõuge rattamaratoni avatud raja sõit toimub 5. juunil, võistluspäev on planeeritud 11. juuniks. “Koguge julgust, tulge proovima ja tutvuma. Tõusumeetreid on sel aastal kokku umbes 620, kõik on sadulas sõidetavad, kel jõudu ning oskust tagaratast õigesti sättida. Arvestage, et kui n-ö mägedesse sõitma minna, siis võiks ka mägedes harjutada. Meil mõnikord Haanjamaal mehed teevad trenni jooksul kümme sõitu üles Munamäele ja tagasi. Kel vähegi võimalus, siis leidke kodukohas mõni selline hea lõik ja proovige tunnetus kätte saada,” soovitas Tupp.

 

Põnevust ja sõidurõõmu korraldajate sõnul jagub, võrreldes varasemaga on juurde toodud mitmeid singleid ja kitsamaid radasid, mis on seni olnud vaid Rõuge tuuri pärusmaa. “Härämäe singel on oma täies hiilguses sees ning loomulikult ei saa üle ega ümber Mõrvari Isa laskumisest. Karta ei tasu ja tulla soovitame kogu perega, oleme mõelnud nii lastele kui neile, keda pikk distants ehk kohutab. Noorte- ja matkadistants on 16 kilomeetrit ning jõukohane ka napi rattakogemusega spordisõbrale!”

 

Ivar Tupp soovitab Haanjamaale tulla terveks nädalavahetuseks. “Pealinnast Rõugesse tulijad võivad planeerida sõiduks umbes kolm ja pool tundi. Rattamaratoni võistluskeskus asub Ööbikuoru külastuskeskuses. Ümbruskonnas on väga palju vaadata ja avastada ning hetkel on selleks ka aasta kõige ilusam aeg.


 

18. Rõuge Rattamaratoni esimene soodusregistreerimise voor kestab 1. juuni hilisõhtuni ning teine voor kuni 8. juunini.

 

Rajakaardi leiab SIIT.

 

 

 

 

   ...