2. Alutaguse rattamaratoni korraldajad ootavad vihma

16.05.2016

2. Alutaguse rattamaratoni rada märgistati 500 sildiga

Käesoleva nädala laupäeval toimub 2. Alutaguse Rattamaraton, mis on Eesti Maastikurattasarja kolmandaks etapiks. Vastavalt huvile ja võimetele saab valida 46 km ja 20 km distantside vahel ning eraldi sõidud on ka alles rattaspordiga tutvumist alustanud lastele. Lähe pikale maratonile antakse kell 12.00.

Rattamaratoni läbiviimise on enda õlule võtnud pikaaegse suusavõistluste korraldamise kogemusega mehed Robert Peets ja Tiit Pekk, kelle tiimis töötab ühtekokku pea poolsada vabatahtlikku. Koos parkimise, toitlustamise ja pesemisvõimalustega võistluskeskus rajatakse Pannjärve Spordi- ja Puhkekeskusesse, kust antakse nii start kui tervitatakse sportliku seikluse läbinud rattureid.

Pekk on ettevalmistustöödega rahul. „Trassi märgistamisel oli abis kolm ekipaaži ning distantsidele sai ühtekokku üles pooltuhat silti, mille korrasoleku kontrollime loomulikult veel ka vahetult enne võistluspäeva üle. Nüüd oleks vaja veel ühte head sahmakat vihma, et rada kiiremini ja kergemini sõidetav oleks,“ ütles Pekk.

Alutaguse rattamaratoni rada on seiklushimulistele ja looduses liikujatele rattahuntidele tõeliseks maiuspalaks. „Uudsus, vaheldusrikkus, tehnilisus, väljakutseid pakkuvad tõusumeetrid, ilus loodus ja ekstreemsus on ehk mõned märksõnad, mida välja tuua. Üheksa kilomeetrit kulgeb läbi endise põlevkivi karjääri territooriumi, mis on kivine ning nõudlik. Matkadistantsi suunasime mujalt, lühemalt rajale minejad ei pea sinna sattumise pärast oma pead vaevama. Ratturitele, kes on sõitnud näiteks Šveitsis või Austrias, on sealset pinnast silmas pidades kindlasti palju tuttavlikku. Äge elamus on kindlasti ka mööda turbateed kulgev kuumaastikku meenutav lõik ja RMK matkaraja singlid,“ lisas ta.

Noorte- ja matakasõidu rada on korraldajate sõnul  jõukohane igale rattasõbrale. „Trass kulgeb mööda ilusat Kurtna maastikukaitseala ning muidugi ei puudu sealt ka singlid ning tõusud,“ kirjeldas Pekk ja pani kõigile südamele, et pakendid ja muu, mis ratturitega metsa kaasa tuleb, sealt ka lahkuks. „Hoiame ilusat Eestimaa loodust!“ 

Video raja erinevatest elementidest

 

Ajakava


9:00 - registreerimine, numbrite väljastamine
11.40 - Avatakse põhisõidu stardikoridorid
12:00 - Põhisõidu start 46 km
12.10 - Saare lastesõidud
13:15 - Noorte- ja matkasõidu start 20 km
15.30 - Autasustamine
16.30 - Finišhi sulgemine

2. Alutaguse Rattamaratoni soodusregistreerimise teine voor kestab kuni 18. mai hilisõhtuni.

   ...