16. Elva Rattamaratonil stardib võistluse idee üks algatajatest

20.04.2016

Fotol vasakult: vennapoeg Siim, loo kangelane Toomas Järveoja, tütar Maris, vend Jaanus abikaasa Heljega ja lapselaps Karl.

Endine Elva linnapea Toomas Järveoja soovitab tööstressi vastu võidelda rattaspordiga. Eesti Maastikurattasarja hooaja alguseks on ta tänavu jõudnud koguda pea 400 treeningkilomeetrit ning lubab pühapäeval peetaval avaetapil olla eeskujulikult stardis.

Ratas on Järveoja truu kaaslane olnud aastast 1998. „Elvas on läbi aegade olnud kaks populaarset spordiala – rattasõit ja laskesuusatamine. Oleme oma vendadega tugevalt just seda viimast harrastanud. Samas rattasõit on selline ala, mida saab Eesti tingimustes aastas pea kümme kuud teha ning tervisespordi osas ilmselt ka üks mõistlikemaid valikuid,“ teab sportlane omast kogemusest. „Kuigi mõnikord oled töölt tulles väga väsinud ja trenn on viimane, mille peale mõtled, siis esimestel kilomeetritel saabuv nauding kaalub kõik üles!“

 

Maratonidelt saadavat emotsiooni võrdleb ta laulupeoga. „See õlg õla kõrval üksteise toetuse tundmine ja toeks olemine on väga eriline. Hiljem kogunedes ja sõpradega muljeid vahetades on emotsioonid alati  väga kõrgel laes.“

 

Aastatel 2005-2007 Elva spordijuhi ametit pidanud Järveoja oli ka kodulinnas rattamaratoni korraldamise idee sünni juures ning on selle õnnestumisse kogu oma perekonnaga panustanud. „Kui mina olen olnud pigem üldkorralduse juures ja naine toimetanud finišis , siis tütarde õlul on olnud toidupunktide juhtimine. Rajal on viimastel aastatel headeks kaaslasteks olnud vend oma naisega, vahel ka poeg. Tänavu loodame kogu sarjas läbida viis või kuus etappi,“ ütles ta.

 

Rattaspordi vaimus mööduvad ka ühised perepuhkused, mis on Järveojad viinud põnevatesse paikadesse Lõuna-Euroopas.  „Eesti spordiüritusi võiks ka võtta nagu perepuhkust, tänu millele on sul hea põhjus ja võimalus kodumaa loodust avastada. Eesti Maastikurattasari pakub selleks häid võimalusi – vanemad saavad läbida pikemaid distantse ning kõige pisemad lastedistantse. Kust need lapsed siis eeskuju võtavad, kui neile juba maast madalast seda liikumisharrastust n-ö sisse ei süstita. Soovitan vanematel natukenegi jõupingutusi teha ja järelkasvule sportimine põnevaks muuta,“ sõnas Järveoja ja lisas, et maratoni- või matkadistantsi trass on tegelikult jõukohane kõigile, kes vähegi sportida armastavad.

 

Pühapäeval sõidetakse 16. Elva Rattamaraton, kus vastavalt võimetele saab valida 50 km ja 20 km distantside vahel ning eraldi rada on ka rattasõiduga alles lähemat tutvust tegevatele lastele.

 

Ajakava:
9:00 kuni 11:30 Registreerimine, ümberregistreerimine
9:00 kuni 11:45 Lastesõitude registreerimine

11:40 Avatakse stardikoridorid põhisõidust osavõtjatele
12:00 Põhisõidu start

12:15 Lastesõidud
12:45 Avatakse noorte- ja matkasõidu stardikoridor
13:00 Noorte- ja matkasõidu start
15:30 Autasustamine
17:00 Finiši sulgemine


 

   ...