Eesti Maastikurattasarja avab 16. Elva Rattamaraton

18.04.2016

16. Elva Rattamaraton avab Eesti Maastikurattasarja hooaja

Pühapäeval sõidetakse 16. Elva Rattamaraton, mis pakub spordisõpradele üllatusi uuenenud trassi näol. Vastavalt võimetele saab valida 50 km ja 20 km distantside vahel ning eraldi rada on ka rattasõiduga alles lähemat tutvust tegevatele lastele.

Rajameister Caspar Austa sõnul on tänavu vähendatud kruusateede osakaalu ning sisse toodud uued põnevad lõigud. “Enne Mauntsi õe kurvi kihutamist saab lustida Talutehnika kilomeetril ning nautida Natura-ala imeilusaid vaateid. Tartu jooksumaratoni fännidele pühendasime samuti umbes kolm või neli kilomeetrit neile juba tuttavast teest. Põnevust lisavad kindlasti raudteesilla all olev veetakistus ning erinevad kurvid ja singlid, mis teevad raja mõnusalt vaheldusrikkaks.”

Austa lisas, et Elva rattamaraton pakub väljakutseid ka kõige nõudlikumale sportlasele, kuid on samas jõukohane vähem treenida jõudnud rattasõbrale. “Kohale soovitan tulla kogu perega, et lastele juba maast madalast liikumise olulisust tutvustada. Tervislikud eluviisid on tähtsad, liigutama peab! Väike mõõduvõtt käib asja juurde ning annab spordiga tegelemiseks lisamotivatsiooni,” rõhutas ta.

Kaardi leiab SIIT.

Ajakava

9:00 kuni 11:30 Registreerimine, ümberregistreerimine
9:00 kuni 11:45 Lastesõitude registreerimine

11:40 Avatakse stardikoridorid põhisõidust osavõtjatele
12:00 Põhisõidu start

12:15 Lastesõidud
12:45 Avatakse noorte- ja matkasõidu stardikoridor
13:00 Noorte- ja matkasõidu start

15:30 Autasustamine
17:00 Finiši sulgemine

Nimitoetaja
Suurtoetaja
Rattapartner
Joogipartner
Energiapartner
Toidulaua katab
Rõivapartner
Rattaradade partner
Aktiivsuse toetaja
Autopartner
Ametlik raadio
Toetajad
Sõbrad piiri tagant
Lastesõitude toetajad
   ...