Caspar Austat ootab hooajal ees 40 rattavõistlust: närv on stardis alati sees

11.04.2016

Caspar Austa treenis hooajaks rattalaagris Hispaanias (foto: erakogu)

Mullune Eesti Maastikurattasarja võitja elvakas Caspar Austa läheb uuele hooajale vastu võidumõtetega. Esimene start ootab ratturit ees 24.aprillil Elva rattamaratonil, mille trassi on sportlane ise koos abilistega kokku pannud.

Austa sõnul on sarja avamaraton jõukohane ka vähese treenitusega rattaspordi harrastajatele. „Tuleb kiire trass, mille läbimine peaks tublimatel alla kahe tunni õnnestuma. Võrreldes mullusega on distants veidi lühem, alguse ja lõpuga Elva kesklinnast. Raudteesilla alt läbi sõites tuleb arvestada karastava takistusega, kevaditi on seal vesi põlvini. Mänguilu huvides soovitan sealt n-ö täiega läbi kimada. Uuendusena on sel aastal sees ka Talutehnika kilomeeter, mis tuleb kohe pärast Mauntsi õe kurvi. Maunts on meie sõber, kelle õde ühes kurvis kunagi õnnetult rangluu murdis ning nii see koht endale nime saigi. Leidsime lähedalt ühe hea padriku, mille võsast puhtaks tegime ning Talutehnika kilomeetriks ristisime,“ kirjeldas rajameister Austa ja lisas, et distantsi kogupikkus on veidi üle 50 kilomeetri.

 

Elva rattamaratonile soovitas ta läheneda taktikaliselt. „Esmalt tuleb üle kontrollida ratta tehniline olukord, et pidurid töötaks, sadul oleks õigel kõrgusel ning kett õlitatud. Võitluskaaslasi tasub ka valida, kellega koos on hea ning jõukohane trass läbida. Ei ole nii, et paned otsast lõpuni täiega, jõuvarusid tuleb jagada ning end toidupunktides hea ja paremaga kosutada,“ soovitas Austa.

 

Hooaja avavõistlus tekitab kogenud ratturis alati ärevust. „Mäletan, kuidas ma eelmisel aastal ikka hullult põdesin, sest ega täpselt ju ei tea, mis seisus oled ning kuidas konkurendid elavad. Närv on stardis alati sees, aga eks seal see tase siis selgub!“

 

Kes pikka maratoni pelgab, võib end kirja panna lühemale distantsile. „Lühikesel trassil saab mõnusa tunde kätte. Soovitan soojalt nii noortele kui miks mitte kogu perele – vahva ühine kulgemine ning rõõm aktiivsest liikumisest,“ lisas Austa.

 

Hooajaks valmistus rattur koos sõpradega spordilaagris Hispaanias, kus sportlase kontole kogunes üle 2000 treeningkilomeetri. „Meil on selline mõnus 18 inimesest koosnev punt koos, nii mehi kui naisi. Enamus on end ka kõikidele Eesti Maastikurattasarja etappidele kirja pannud. Kiidan selle heaks ja hoian neil kätt pulsil. Hakkavad oma tublidusega mulle trennide osas juba kandadele astuma,“ muigas Austa ja luges kokku, et käesoleval aastal kavatseb ta rattal läbida 40 võistlust.

 

Registreerimine Eesti Maastikurattasarja tervele hooajale kestab veel kuni 13.aprillini. Samal päeval lõpeb ka tiimide ja 16. Elva Rattamaratoni esimene ja soodsaim registreerumisvoor. Sellel hooajal on Eesti Maastikurattasarjas kavas distantsiülene punktiarvestus tiimidele.

Nimitoetaja
Suurtoetaja
Rattapartner
Joogipartner
Energiapartner
Toidulaua katab
Rõivapartner
Rattaradade partner
Aktiivsuse toetaja
Autopartner
Ametlik raadio
Toetajad
Sõbrad piiri tagant
Lastesõitude toetajad
   ...