MTBest maratonide sarja üldliider Austa on aktiivne mitmel rindel

22.07.2015

Caspar Austa võitmas 13. Rakvere Rattamaratoni. Pilt: Sander Maasing

Ajaloo esimese MTBest maratonide sarja üldvõidule lähedal olev Caspar Austa jaks ei piirdu ainult rattaseljas pedaleerimisega, vaid elvalane annab oma panuse ka noortespordi arendamisse ning kodulinnas toimuva Elva Rattamaratoni korraldamisesse. Pühapäeval startiva 15. Elva Rattamaraton trassile on Caspar andnud suure panuse.

Millised on sinu peamised ülesanded korralduse juures?

Põhitöö on mul rajameisti Veiko Kütti abistamine raja ettevalmistamisel. Raja planeerimine, maaomanikega suhtlemine, raja korrastamine ja raja märgistamine. Eks kõik muu ka, kus saan abiks olla. Tööd on palju, aga koduvõistlust olen alati valmis abistama.

 

Kas on ka eriline tunne sõita enda korraldatud üritusel võidu peale?

Kodurajal on ikka hea võistelda ja kui võidad, siis seda enam on kodurahva ees hea asi kinni panna. Mõnes mõttes paneb see mulle kerge kohustuse ka peale, et parim tulemus välja sõita ja natuke tekitab see lisanärvi ka, aga eks ole sellega juba harjunud ka. Ei saa unustada ka kerget koduraja eelist, teades kõiki tõuse, laskumisi, kive ja juurikaid.

 

Kas raja koostamise juures mõtlete juba kuidas üks või teine lõik võiks kellelegi hästi sobida?

Selleaasta rada on meil tehtud 100% uus. Oleme teinud stardi ikka nii, et alguses on lai tee, kus tagumisest stardigrupist tulijatel on ka hea vormi korral võimalus ettepoole pressida. Lisaks on rajal veetakistus sisse võetud millele lisanduvad singlid, karjääris lahtist liiva, raiesmikku ning kruusateid pikkade tõusudega. Seega peaks olema rada igale maitsele!

 

Peamiselt teatakse sind kui ratturit. Millega veel tegeled peale rattasõidu ja Elva RM korraldamise?

Olen Tartu Ülikooli Akadeemilises Spordiklubis noorratturite BMX treener. Annan oma õpitud kogemusi neile edasi ja loodan, et nendest tublid spordimehed sirguks. Enamus poisse võtavad osa ka maratonidest ja kindlasti ka Elva rattamaratonist. Veel annan treeninguid My Fitness spordiklubis ja tegelen hobi korras rattahooldusega.

 

Mida soovitad kõigile Elva RM osalejatele? Millega peaks ette arvestama?

Kaasa hea tuju, pere, sõbrad ja kindlasti korras ratas :)

   ...