Kaks meest soovivad läbida vähemalt 20 järjestikust Rakke Rattamaratoni

08.07.2015

Aimar Türbsal Rakke Rattamaratonil

Roland Toome ja Aimar Türbsal on need kaks kanget, kes seni on osalenud kõigil 14. Rakke Rattamaratonil ning on stardis ka käesoleva aasta Rakke valla suurimal spordisündmusel. Mõlemad mehed peavad Rakke Rattamaratoni suurimaks trumbiks head korraldust ning see on üks põhjuseid, miks igal aastal on leitud endas jõudu maratoni rada ette võtta.

1.      Olete osalenud Rakke Rattamaratonil kõik 14 toimumiskorda. Mida tooksite välja peamiseks muutuseks nende aastate jooksul?

R: Rada ja korralduse professionaalsus, ilmselt on Enno ja tema team üks parematest, mis meil Eestis võtta on. Igal sammul on tunda ja näha, et hoolitakse osalejatest ja soovitakse teha parim maraton.
A: Jaa, olen osalenud kõigil 14 Rakke Rattamaratonil. Peamine muutus on ikka korraldus, mis on muutunud ikka paremaks ja profesionaalsemaks. Rajad muutunud huvitavamaks, kruusalõike, singlit, vee takistusi ja korralike tõuse (Emumäe torni tõus). Selles suunas on Enno kõvasti tööd teinud :)


2.      Milline toimumiskordadest on kõige eredamalt meeles?
R: Ma nüüd ei mäleta mitmes see oli, aga kui Enno tuli välja ``uue rajaga`` ja sai esimest korda trass läbitud, nädal enne maratoni, siis see tundus ülemõistuse raske ja heinamaad hullult raputavad.  Selle jutu peale käis rada kaemas palju huvilisi ja kui päris sõit oli, siis olid uued kohad siledaks sõidetud ja rada tundus väga mõnus.
A: 2011. maratonil osalesin jäähoki varustusega (vt pilti).


3.      Mida ootate 15. Rakke Rattamaratonilt?
R: Selle aasta maratonilt ootan uut põnevat rada, hea korraldus on nagu nii. Eks näis, kuidas Emumägi teistpidi sõites on ja milliseid uusi üllatusi rajale on tehtud.
A: 15. maratonist ootan raja läbimist ja finišis saadud head enesetunnet. Tänaseks olen endale eesmärgiks seadnud, et läbin maratonid hea enesetundega lõpuni.


4.      Kas Teist saab inimene, kes on osalenud ka kõigil 20 Rakke Rattamaratonil?
R: Kindlasti, kui midagi hullu vahele ei tule, mis sõita ei lase.
A: Ma arvan küll, et osalen kõigil 20 Rakke Rattamaratonil. Olen Ennole ka maininud, et kui käed - jalad terved, osalen Rakke Rattamaratonil, olenemata treeningu mahust. Tegelikult tänaseks on jäänud ainult Rakke maraton, kus osalen. Varasemalt sai osaleda kogu maratonide sarjas.


5.      Kas on meeles mõni põnev seik mõnelt Rakke Rattamaratonilt?
R: Esimesena tuleb meelde kuidas üks kaasvõistleja äpardus veetakistuse läbimisel ja suutis ennast heita sinna külili nii, et hetkeks oli üleni vee all. Õnneks oli see maraton jube kuum ja see väike suplus oli vaid kosutuseks talle.
A: Meeles on kui sõideti esimest korda läbi vana lauda  :)


6.      Mida peate Rakke Rattaramaratoni suurimaks eripäraks?
R: Põnev ja muutuv rada, hea korraldus. Korraldajate soov kogu aeg pakkuda osalejatele uut nii rajal kui korralduslikult.
A: Eripäraks tundub mulle, et rahvast on alati rohkem Rakkes sõitmas kui mõnel teisel maratonil, ju on see korralduspool ikka päris OK.


7.      Mis Teid toob igal aastal Rakkesse?
R: Mulle see üritus meeldib ja kindlasti peab lisama, et oma maakonna üritustel peab osalema.
Hea maratoni emotsioon annab jõudu ja lusti, isegi kena olla. Soovitan - kõik Rakke Rattamaratonile.
A: Elan ise Väike-Maarjas ja olen isegi kodust rattaga maratonile sõitnud, lisaks sportlik huvi end proovile panna, kas saan 20 maratoni täis või isegi rohkem .... :)

Nimitoetaja
Suurtoetaja
Autopartner
Katab toidulaua / Lastesõitude toetaja
Aktiivsuspartner
Joogipartner
Energiapartner
Rattapartner
Hoolduspartner
Lastesõitude toetaja
Ametlik raadio
Toob rahva rajale
Toob ettevõtted osalema
Riidepartner
RINTAH
Toetaja
   ...