17. Rõuge Rattamaratonile on oodata ligemale kolmveerand tuhat rattasõpra

05.06.2015

18. Tallinna Rattamaratoni võitja Peeter Pruus

Pühapäeval sõidetava MTBest rattamaratonide sarja kolmandaks osavõistluseks olevale 17. Rõuge Rattamaratonile eelregistreerus 597 ratturit, millele korraldajad ootavad veel tublisti lisa.

Inimtegevuse ja loodusmõjude tagajärjel suures ulatuses rada muutnud 17. Rõuge Rattamaratoni peakorraldaja Ivar Tupp sõnas, et rada on hea ning peaks „vere käima panema“ ka suurimatel maastikusõidu entusiastidel. „Oleme võistlustrassi võtnud mitut erinevat stiili rajalõike, mis peaks sõidumõnu pakkuma ka kõige nõudlikumale maastikurattasõbrale. Loomulikult seab piirid Eesti maastiku iseärasus, kuid Haanja kõrgustiku piirkond on selles osas ehk Eesti mitmekülgseim ning loodame, et osalejad saavad mõnusa elamuse,“ lausus Ivar Tupp.

17. Rõuge Rattamaratonil on kollane Tallinki liidrisärk kaitsa viimaste aastate maastikumaratonide valitsejal Caspar Austal (A&T Sport Team), kelle lähimad konkurendid sarja üldarvestuses on hetkel Dimitry Sorokins (Rietumu Delfin) ja tema klubikaaslane Sten-Erik Ottender. Naiste liidrina asub valges Tallinki liidrisärgis rajale Greete Steinburg (RedBike/Purustaja), kellel on õnnestunud mõlemad seni toimunud kaks etappi naiste arvestuses võita. Lühisõidu punast Sportlandi liidrisärki on au kanda Markus Pajuril (KJK/Sportland Bottecchia Team).

Võistkondade arvestuses asub tabeli esimesel positsioonil RedBike-Actual ning naiskondade arvestuses RedBike/Purustaja.

Aktiivseima ratturi särk kuulub sarja liidrikohta hoidvale Austale, kuid tema seda kanda ei saa ning rohelises aktiivseima ratturi särgis tuiskab Rõuge Ööbikuorus rajale Dimitry Sorokins.

Võidusõitu on võimalik otsepildis vaadata Delfi TV vahendusel.

Nimitoetaja
Suurtoetaja
Autopartner
Katab toidulaua / Lastesõitude toetaja
Aktiivsuspartner
Joogipartner
Energiapartner
Rattapartner
Hoolduspartner
Lastesõitude toetaja
Ametlik raadio
Toob rahva rajale
Toob ettevõtted osalema
Riidepartner
RINTAH
Toetaja
   ...