17. Rõuge Rattamaratonil ei jäta ka Rõuge vallavanem osalemata

02.06.2015

PIldil Tiit Toots

Pühapäeval sõidetava 17. Rõuge Rattamaratoni stardis on ka Rõuge Vallavanem, kes alati sealsetel rattaüritustel osaleb.

Väga sportlik ja alati heas vormis olev Rõuge Vallavanem Tiit Toots osaleb ka sel pühapäeval toimuval kolmandal MTBest maratonidesarja osavõistlusel ning soovitab kõigil osalejail asja rahulikult võtta.

 

Kui tihti rattaga sõidate ja kui palju kordi olete Rõuge Rattamaratonil osalenud?

Selleaastane rattakilomeetrite maht on suhteliselt väike, kuid nüüd on plaanis mahtu tõsta, et olla valmis Rõuge Tuuriks. Täpset statistikat ei oska öelda, aga arvatavasti on mul seekord seitsmes kord Rõuge rattamaratoni starti tulla.

 

Mitu korda olete sõitnud Haanja 100 ja Rõuge Tuuri?

Haanja 100 olen lõpetanud kolm korda ning Rõuge Tuuri ühe korra, lisaks olen kahel korral osalenud partisanina tuuri etappidel.

 

Milline neist sõitudest on lemmik?

Mulle meeldivad kõik sõidud, mis toimuvad Rõuge ja Haanja kandis, kuna siin on vahelduv maastik ja rajameister oskab igakord millegi uuega üllatada. Näiteks tänavusel Rõuge rattamaratonil on rajameister vähendanud rajal kruusalõikude osakaalu ning läbi selle on juurde tulnud mitmed uued singlilõigud. Tänu neile muudatustele on rattamaratoni rada läinud veelgi vaheldusrikkamaks ja paremaks.

 

Kui mujal Eesti paigus rattaga sõidate, kas tundub ka harjumatult tasane ja lihtne?

Eks igas Eesti piirkonnas on radadel omad võlud ja kindlasti pole ükski rattasõit lihtne.

 

Rõuge RM, Rõuge Tuuri ja Haanja 100 rajad lähevad kõik Teil koduhoovist läbi. Kas nii on sattunud või olete ise seda soosinud?

See sai alguse eelmisel aastal, kui Ivo Tupp pöördus minu poole ja palus abi, et leida ühte otselõiku Rebäse-Udsali teelt Saunamaale. Kui käisime looduses asja vaatamas ja maaomanikega läbi rääkimas, siis leidsime et kõige parem variant on viib läbi minu vanemate koduhoovi. Ja sealt sai asi alguse. Mulle meeldib, et rada hoovist läbi läheb, kuna siis on mu emal hea lillepeenra pealt poja rattasõidule kaasa elada :)

 

Mida soovitate 17. Rõuge Rattamaratoni osalejatele?

Nagunii enamus meist ei pretendeeri maratoni võidule, seega võtke sõites aega ka enda ümber vaadata, kuna raja peal on mitmeid kohti, kust avanevad tõeliselt ilusad vaated kaunile maastikule.

   ...