Mai kuu alguses muutub Viljandi Eesti spordipealinnaks

27.04.2015

15. Mulgi Rattamaratoni stardilaskumine, mis on ühtlasi ka lõputõus

Traditsiooniliselt võõrustab Mai kuu alguses Viljandi paljusid sportivaid inimesi Eestist ja lähiriikidest ning erandiks ei ole ka käesolev aasta.

Jooksusõpradel on 1. mail põhjust suund võtta Viljandisse, et osaleda 86. korda toimuval ümber Viljandi järve suurjooksul ning rattasõbrad saavad kaks päeva hiljem osaleda 15. Mulgi Rattamaratonil. Mõlemi ürituse korraldamisega on seotud endine Viljandi linnapea ja suur spordiürituste korraldamise aktivist Loit Kivistik.


Kas 2015. aasta erineb varasematest, millegi erilisega, või pigem on ürituste korraldamise tegevused sarnased eelnevate kordadega?
Suures plaanis aasta 2015. eelmistest ei erine, kuid alati tuleb ette ootamatusi ja lisaks sellele on ju korraldajatel pidev soov, millegi uue ja põnevaga välja tulla ning see kindlasti toob tavarutiinist välja ja ei lase laisaks minna.


15. Mulgi Rattamaraton kuulub nüüd küll teise nimega sarja, kuid kogemused ja oskused on sellegipoolest alles. Mida tähendab Mulgi maratoni korraldamise juures sarja kuuluvuse vahetus?
Uue sarja käivitamine nõuab kindlasti suurt hulka lisaenergiat. Muutunud on etapikorraldaja vastutus, ei ole enam eraldiseisvat sarja peakorraldajat, vaid osavõistlused kokku moodustavadki sarja juhtkonna. Ma usun, et sügisel oleme taaskord ühe kogemuse võrra rikkamad ja teame, mida saab parandada eelolevate aastate vaates.


Kolisite Mulgi Rattamaratoni võistluspaiga järveäärest kesklinna. Mis oli selle põhjuseks?
15. korda toimuv Mulgi Rattamaraton on väikestviisi juubel ning seepärast saigi sisse viidud mõned muudatused. Loodame, et võistlejatele ja pealtvaatajatele pakub see uut elamust ning muudatused võetakse sõbralikult vastu.


Uue võistluskeskuse asukoht pakub nüüd ka põnevamat finišit, kui tullakse üles Pika tänava munakivitõusust. Tegemist on tõelise maiuspalaga pealtvaatajatele ja kaasaelajatele, kus vahetult saab näha ratturite viimaseid pingutusi.
Jah, Pika tänava tõus on kindlasti üks maiuspalasid ja tõenäoliselt kõige paremini jäglitava finišiga rattamaraton Eestis. Lisaks sellele, et seljataga on väsitav rattamaraton, on lõputõus munakivi kattega ja peaks pingutama panema ka kõige tugevamad sõitjad. Kindlasti tasub pealtvaatajatele sinna tõusule minna, et sõitjatele veel lisamotivatsioon lõpumeetriteks anda.


Ümber Viljandi järve suurjooksu ja Mulgi Rattamaratoni pikaaegse korraldamise jooksul olete kindlasti omandanud väga suure kogemustepagasi. Kas korraldamine on sellevõrra ka lihtsam või pidevalt muutuvas keskkonnas ei saa loorberitele puhakama jääda ning osalejate rahulolu tagamiseks on pidevalt vaja lisaks olemasolevate kogemustele leida uusi lahendus?
Just nii see on, loorberitele puhkamajäämine tähendab koheselt ürituse tasemelangust ja seda me ju ometi ei soovi. Otsime ise kogu aeg uusi võimalusi ja vaatame ning õpime ka teiste tegijate käest. Samas pidev otsimine toob ka kaasa kindlasti tagasilööke, kuid keegi meist ei ole eksimatu.


Olles korraldusega seotud ei ole Teil tõenäoliselt võimalust ise osaleda, kuid kui aktiivne sportija olete?
Tuleb tunnistada, et viimastel aastatel olen ratta-ja jooksusussid kahjuks kuurinurka tolmama jätnud, kuid loodan, et see päev ei ole enam kaugel, kui taas rajal olen.


Mida soovitate osalejate meeles pidada?
Pidagem meeles, et tegu on eelkõige rahvaspordiüritusega ja ei ole vaja end hingetuks pingutada. Tundkem kõik üheskoos mõnu sportimisest.

 

Nimitoetaja
Suurtoetaja
Autopartner
Katab toidulaua / Lastesõitude toetaja
Aktiivsuspartner
Joogipartner
Energiapartner
Rattapartner
Hoolduspartner
Lastesõitude toetaja
Ametlik raadio
Toob rahva rajale
Toob ettevõtted osalema
Riidepartner
RINTAH
Toetaja
   ...