Kõrvemaal sõidetud 26. Tallinna rattamaraton tõmbas joone alla Bosch Eesti maastikurattasarja hooajale

02.09.2023

Võitja Markus Pajur

Täna Kõrvemaal sõidetud rattasarja finaaletapi võitis meeste arvestuses Markus Pajur, naistest ei olnud taas vastast Janelle Uibokandile. Kokku osales Kõrvemaa radadel peetud võistlussõitudes üle 650 ratturi, lisaks toimusid ka ajavõtuta lastesõidud erinevas vanuses mudilastele.

Täna südapäeval startinud 47km pikkusel põhisõidul sai eest ära viisik koosseisus Josten Vaidem, Oskars Muiznieks, Gert Jõeäär, Peeter Tarvis ja Markus Pajur. Eelnevatel päevael Kõrvemaal sadanud vihm muutis raja kiireks, mis välistas äraminekukatsed, nii tuldi koos viiekesi kuni finišini, kus teravamat jalga näitas viisiku noorim liige Markus Pajur (Tartu2024 Cycling Team), võites sõidu ajaga 1:43:17 ning edestades sekundiga tänase sõiduga kogu sarja üldvõidu taganud lõunanaabrit Oskars Muiznieks’i. Omakorda sekund hiljem lõpetas lätlase suurim konkurent üldvõidule, Fixuse sõitja Josten Vaidem, aeg 1:43:19.

“Ma polnud rajaga tuttav, aga õnneks grupis olnud kaasmaalased andsid veidi juhiseid, et mis ja kuidas ning sellest oli abi. Enne lõppu oli mitmeid rünnakuid, aga kõik läks plaani järgi – saada esimesena lõpukurvi, kus tuli juba kiirendama hakata,” seletas Markus Pajur võidu toonud sõidu iseärasusi.

Bosch Eesti maastikurattasarja 9. hooaja kokkuvõttes rändas esimest korda võit Eestist välja – vaid viiel etapil, kuid seda kindlamana osalenud Oskars Muiznieks edestas sarja kokkuvõttes vaid 14 punktiga teist aastat järjest teiseks tulnud Josten Vaidemit. Hooaja lõikes kolmanda koha hõivas eelmise hooaja tiitlikaitsja Gert Jõeäär.

“Tulin sel aastal kindla plaaniga sarja üldvõit võtta ning vaatamata sellele, et eelmisel etapil vigastuse tõttu osalemata jäi, suutsin täna siiski võidu kindlustada, “ oli lätlasest üldvõitja Oskars Muiznieks finišijärgses intervjuus õnnelik ning lubas järgmisel aastal kõikidele etappidel mitte osaleda, andes seega kohalikele taas võimaluse.

Naiste seas võitis nii tänase sõidu kui ka kogu sarja hooaja Janelle Uibokand (Spordipartner Racing Girls) ajaga 1:57:15. Viiskümmend sekundit hiljem lõpetas teisena sama klubi esindaja Laura Lepasalu ning kolmandana ületas finišijoone lätlanne Beate Kovgere ajaga 2:03:28.

„Alguses sain Laural eest ära, kuid siis jooksid grupid taas kokku, nii et mina olin grupi peas ja tema sabas. Aga siis ilmselt läks rivi jälle pikemaks ja nii see 50-sekundiline võit tuli,” sõnas naiste sõidu võitja Janelle Uibokand.

Sarnaselt tänase naiste paremusjärjestusega lõpetasid samad kolm naist samadel kohtadel ka kogu sarja kokkuvõttes, juba kolmandat korda tuli sarja üldvõitjaks Jannelle Uibokand, edestades Laura Lepasalu ja Beate Kovgere’t.

“No kui kaks on olemas, küll siis tuleb ka kolmas,” oli naiste sarja üldvõitja Janelle Uibokand enesekindel.

17km pikkuse poolmaratoni kiireim oli Porter Racingu esindaja  Egert Tammeleht, aeg 35:38, tüdrukute seas SK Rakke sõitja Mairit Kaarjärv ajaga 38:19.

Sarja kokkuvõttes olid poolmaratoni ehk noorte arvestuse parimad CFC rattur Uku Järv poiste ning SK Rakke esindaja Mirtel Laht tüdrukute seas.

Tiimide arvestuses võidutsesid tänasel etapil Veloplus ja Spordipartner Racing Girls, kes sai ka sarja kokkuvõttes naistiimide seas sarja üldvõidu. Võistkondlikus arvestuse oli selle hooaja sarja parim CC Rota Mobilis I tiim.

Bosch Eesti Maastikurattasarja järgmine hooaeg saab olema juubelihõnguline, sest järgmise aasta maikuus stardib sarja kümnes hooaeg.