Bosch Eesti Maastikurattasarja 2023 neljas etapp sõideti täna Rakvere ümbruses.

09.07.2023

Naiste põnev lõpuheitlus, mille võitis Merili Sirvel

Täna toimunud Bosch Eesti Maastikurattasarja 9. hooaja neljanda etapi, 21. Rakvere rattamaratoni 66km pikkuse XXL-sõidu, mille raames selgitati välja ka käesoleva aasta Eesti meistrid maastikurattamaratonis, võitsid Oskars Muiznieks ja Merili Sirvel. Tänase jahedapoolse ilmaga kogunes Rakverre üle 600 ratturi, lisaks kolmele võistlusdistantsile toimusid ka ajavõtuta lastesõidud.

Sõidu 10ndal kilomeetril pääsesid eest kolm meest – Josten Vaidem, Oskars Muiznieks ja Peeter Pruus. Ligi 15km enne finišit tekkis Jostem Vaidemil rehviprobleem ning lätlane ja Peeter Pruus hakkasid eest libisema. Rajal vähem tööd teinud lätlane oli finišis värskema jalaga ning võitis tänase porise sõidu ajaga 2:54:33. Kaks sekundit hiljem lõpetas sõidu teisena Peeter Pruus, saades kahe-aastase vaheaja järel taas selga Eesti meistri särgi. Poolteist minutit hiljem lõpetas Josten Vaidem, teenides EMV hõbeda. Meistrivõistluste pronksile sõitis ennast Kirill Tarassov.

“Kuna Peeter ja Jostem olid täna meistrisärgi peal väljas, ei pidanud mina palju tööd tegema ning olin seetõttu lõpuspurdis värskem ning nii see võit tuli,” kirjeldas Oskars Muiznieks võidu toonud sõitu.

“Sõit oli raske, pidi kõvasti pingutama, 2 aastat polnud Eestis võitnud ning nüüd lõpuks sain särgi tagasi. Särk oli selle aasta väga suur eesmärk ning nüüd on motivatsioon laes,” sõnas värske Eesti meister Peeter Pruus.

Ka naiste sõidus sai eest ära kolmik koosseisus Merili Sirvel, Mari-Liis Mõttus ja Janelle Uibokand. Sama kolmik püsis koos kuni finišini, mis õnnestus kõige paremini nö koduradadel sõitnud Merili Sirvelil. Sama aja 3:26:55 juures sai teise koha Janelle Uibokand ning kolmanda Mari-Liis Mõttus. Samas järjestuses jagati ka Eesti MV medalid.

„Ma ei tundnud ennast kõige teravamana, tundus, et teised liiguvad paremini. Aga lõpus panin nii, nagu torust tuli! Ja tuli ära!“ sõnas naiste sõidu võitja ja värske Eesti meister Merili Sirvel.

49km põhisõidu võitsid Oliver Mätik ja Õnne-Liina Jakobson, 17km pikkusel poolmaratonil olid noorte seas parimad Jörgen Järvsoo ja Marta Mõttus.
Lisaks toimusid ka lastesõidud, mille erinevatel sõitudel osales ja lustis üle 100 mudilase.

Tiimide arvestuses võidutsesid Spordipartner Racing Girls naiskondade- ning CC Rota Mobilis I meeskondade arvestuses.

Bosch Eesti Maastikurattasarja järgmine etapp peetakse 30. juulil taas Lääne-Virumaal, kui toimub 23. Rakke rattamaraton.