Bosch Eesti Maastikurattasarja 2023 hooaeg sai avastardi Viljandis

07.05.2023

23. Mulgi Rattamaratoni start

Täna toimunud Bosch Eesti Maastikurattasarja üheksanda hooaja avavõistluse, Roger Puit Mulgi 23. Rattamaratoni 53 km põhisõidu, võitsid Oskars Muiznieks ja Janelle Uibokand. Kahele eri pikkusega võidusõidule startis ligi 800 ratturit, lisaks toimusid ka ajavõtuta lastesõidud.

Rattamaratoni Põhisõidu poolel maal eraldus 3-liikmeline juhtgrupp koosseisus Josten Vaidem, lõunanaaber ja mullune võitja Oskars Muiznieks ning Gert Kivistik. Veidi hiljem jäi ka Kivistik ning liiderduo jätkas kahekesi. Pingelises finišiheitluses ületas finišijoone esimesena Oskars Muiznieks ajaga 2:05:30. Vaid sekund hiljem lõpetas Josten Vaidem (Fixus) ning kolmandana ületas lõpujoone Gert Kivistik (Att Investments) ajaga 2:06:29.
 

„Raja algus oli kiire ning suur punt püsis koos. Esimesel tehnilisel osal tegin väikse eksimuse ja Vaidem pääses korraks eest ära. Järele kiirendades jäi maha Kivistik ning sõitsime koos Josteniga lõpuni, teadmisega, et kui viimases kurvis ees olen, võtan võidu. Õnneks nii ka läks,“ oli lätlasest võitja õnnelik.
 

Naistest sõitis end esikohale Janelle Uibokand (Spordipartner Racing Girls) ajaga 02:27:27, teine oli täna Merili Sirvel (Trey Trek Team) ajaga 02:30:23 ning kolmandaks sõitis end täna lätlanna Beate Kovgere, aeg 02:35:54.
 

„Ma ei tulnud täna võitma, tulin sõitma. Miskil hetkel enam teisi tüdrukuid ei näinud, aga ei saanud ka aru, mitmes ma olen. Hiljem sain ikkagi aru, et olen naiste liider ja see lubas üsna kindlalt lõpuni välja sõita ning oma liidrikohta hoida. Ma küll sellise raja fänn pole, aga võita on ikka meeldiv," sõnas Uibokand.


18 km poolmaratoni kiireimad olid Jörgen Järvsoo (Viljandi Rattaklubi) ajaga 00:41:58 ja Marta Mõttus (Haanja Rattaklubi), aeg 00:44:30. Lisaks toimusid ka lastesõidud, mille erinevatel sõitudel osales ja lustis 162 mudilast.

 

Bosch Eesti Maastikurattasarja teine etapp peetakse 20. mail, mil Rõuge rattamaraton jõuab oma veerandsajanda juubelini, ehk siis 25-nda toimumiskorrani.

Lisainfo:
press@rattamaratonid.ee
www.rattamaratonid.ee
Foto: Bosch Eesti Maastikurattasari

Nimitoetaja
Suurtoetaja
Autopartner
Katab toidulaua / Lastesõitude toetaja
Aktiivsuspartner
Joogipartner
Energiapartner
Rattapartner
Hoolduspartner
Lastesõitude toetaja
Ametlik raadio
Toob rahva rajale
Toob ettevõtted osalema
Riidepartner
RINTAH
Toetaja
   ...