Bosch Eesti Maastikurattasarja lõpp kisub põnevaks

02.09.2022

Gert Jõeäär ja Josten Vaidem

Sel laupäeval sõidetakse Kõrvemaal Bosch Eesti Maastikurattasarja viimane etapp, 25. Tallinna Rattamaraton, mille tulemuste põhjal selguvad ka hooaja üldvõitjad.

Kui eelmise hooaja lõpus lahutas enne viimast etappi kahte mulluse hooaja parimat meessõitjat, Gert Jõeäärt ja Martin Lood, vaid 1 punkt, siis sel hooajal on viimasele etapile vastu minnes kahe võitjapretendendi Josten Vaidemi ja Gert Jõeääre punktivahe veidi suurem ehk 18 punkti. Vaatamata suuremale punktide vahele, pole enne homset sõitu miski veel selge, sest hooaega teravamalt alustanud Fixuse sõitja Josten Vaidem on viimasel kahel etapil Veloplusi esindajale Gert Jõeäärele alla jäänud, tekitades olukorra, et sarja hooaja üldvõitja selgub alles viimasel etapil.

Kui matemaatiliselt arvutada, siis Josten Vaidemile tooks sarja üldvõidu viimase etapi vähemalt 2. koht, Gert Jõeäär aga peaks üldvõidu saamiseks kindlasti võitma nii kogu sõidu kui ka lisapunkte andva vahefiniši eeldusel, et Vaidem ei lõpeta kõrgemal kui kolmandal kohal.

Kui paberi peal tundub asi lihtsana, siis homme lisandub Kõrvemaal valemisse kindlasti veel tegureid, üheks neist võib näiteks olla Bora-Hansgrohe profitiimis pedaaliv sprinter Martin Laas, kes kindlasti on võidumõtetega rajale minemas.


Naiste üldarvestuses peaks Janelle Uibokand mullust üldvõitu kaitsma, kuna ta on varasemate etappidega kogunud endale piisava punktivaru. Naiste sõidu võib huvitavaks teha viimase kolme hooaja Eesti maanteesõidu meister Aidi Gerde Tuisk, kes on koos maastikuratta spetsialistidega homme rajale asumas.

 

Homsele sõidule on ennast registeerinud ligi 900 ratturit, lisaks võtab lastesõitudest osa kuni sada väikest ratturit.


Lisainfo:
press@rattamaratonid.ee
www.rattamaratonid.ee
Foto: Bosch Eesti Maastikurattasari

 
Nimitoetaja
Suurtoetaja
Autopartner
Katab toidulaua / Lastesõitude toetaja
Aktiivsuspartner
Joogipartner
Energiapartner
Rattapartner
Hoolduspartner
Lastesõitude toetaja
Ametlik raadio
Toob rahva rajale
Toob ettevõtted osalema
Riidepartner
RINTAH
Toetaja
   ...