Selguvad Bosch Eesti Maastikurattasarja hooaja parimad

31.08.2022

Eelmise Tallinna Rattamaratoni start 2021

Eeloleval laupäeval toimub 25. Tallinna rattamaraton, mis on ühtlasi ka Bosch Eesti Maastikurattasarja hooaja viimaseks etapiks. Maastikuratturid saavad ennast proovile panna 47 km põhisõidul, 17 km poolmaratonil ning lisaks toimuvad ka lastesõidud.

3. septembri keskpäeval saab Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses stardi Bosch Eesti Maastikurattasarja viimane etapp, 25. Tallinna rattamaraton, kus lisaks selle päeva võitjatele selguvad ka kogu hooaja parimad. „Tallinna Rattamaratoni rada kulgeb põhiliselt vaheldusrikastel metsateedel ja suusaradadel, mis on piisavalt laiad ning pakuvad palju möödumisvõimalusi. Pinnas on peamiselt liivane, mistõttu muudab nädala jooksul sadav vihm rajad kindlasti paremaks. Raja atraktiivsuse tõstmiseks on laiemate rajalõikude vahele pikitud ka mõningaid mitte väga pikki singleid, mis on varasematel aastatel leidnud positiivset vastukaja," kirjeldas eesootavat võistlust 25. Tallinna Rattamaratoni peakorraldaja Raivar Vaher.

Vaher lisas, et 17 km poolmaratoni sõidetakse mööda põhisõidu rada, kuid nii raja keskelt kui ka raja lõpust on poolmaratoni rajal rasked tõusud ära jäetud, mistõttu on tänavune rada igati sobilik ka pühapäevasõitjale ja peredele. Tallinna maratoni peakorraldaja pani ka südamele, et kuna 47 km ja 17 km osaliselt kattuvad, siis tuleks rajal sõites hoolikalt jälgida tähistust ja viitasid, vältimaks rajalt eksimist.

Sel aastal tähistab Tallinna rattamaraton ka oma 25. juubelit. „Tegemist on Eesti vanima järjepidevalt toimuva maastikurattamaratoniga ning kutsume kõiki rattasõpru veetma sel laupäeval üks mõnus päev looduses rattasõitu nautides," julgustas Vaher maratonile kogu perega tulema.

Kuna tegu on Bosch Eesti Maastikurattasarja viimase etapiga, siis peale Tallinna Rattamaratoni parimate autasustamist saavad pärjatud ka sarja parimad kogu 2022 hooaja kokkuvõttes.

Enne suurt finaali on liidrikohal meestest Josten Vaidem (Fixus) 7500 punktiga, kohe tema järel Gert Jõeäär (Veloplus) 7482 punktiga ning kolmandal kohal on Peeter Tarvis (Veloplus) 7445 punktiga.

Naistest hoiab esikohta Janelle Uibokand (Spordipartner Racing Girls) 7125 punktiga, talle järgneb Greete Steinburg (Spordiklubi Rakke Naiskond) 7109 punktiga ning Merili Sirvel (RR Siplased/Vitax) 7011 punktiga.

Võistkondlikus punktiarvestuses juhib Veloplus ning naiskondlikus punktiarvestuses Spordipartner Racing Girls. Aktiivseim rattur on hetkel Josten Vaidem.

Maratonile on kirja pannud üle 800 osaleja ja kuni kolmapäeva õhtuni saab võistlusele veel registreeruda tavahinnaga, seejärel saab kirja panna end ainult kohapeal võistluspäeval.Lisainfo:
press@rattamaratonid.ee
www.rattamaratonid.ee
Foto: Bosch Eesti Maastikurattasari
Nimitoetaja
Suurtoetaja
Autopartner
Katab toidulaua / Lastesõitude toetaja
Aktiivsuspartner
Joogipartner
Energiapartner
Rattapartner
Hoolduspartner
Lastesõitude toetaja
Ametlik raadio
Toob rahva rajale
Toob ettevõtted osalema
Riidepartner
RINTAH
Toetaja
   ...