Kose 7 Järve Rattamaratoni kiireimad olid Jõeäär ja Mõttus

20.08.2022

Gert Jõeäär finišeerumas Peeter Tarvise ja Josten Vaidemi ees

Täna toimunud Kose 7 Järve Rattamaratoni 48 km põhisõidu kiireimad olid Gert Jõeäär ja Mari-Liis Mõttus. Harjumaal Kose vallas toimunud kuuma võistluspäeva nautis 700 rattasõpra.

Tänase võistluse kiireim oli Gert Jõeäär (Veloplus) ajaga 01:54:27, kohe tema järel lõpetas Peeter Tarvis (Veloplus) ajaga 01:54:29 ja kolmandaks sõitis end Josten Vaidem (Fixus) ajaga 01:54:32.


„Sõit läks väga hästi. Olime kõik kolmekesi suhteliselt võrdsed, ega keegi väga rünnata ei jõudnud. Mul mõttes küll oli, et võiks, aga kuna tean, et mul finiš on tugev, siis jätsingi kõik lõpu peale. Soov oli tiimile kaks esimest kohta tuua ja nii läkski,“ kirjeldas tänast võistlust Gert Jõeäär. „Ei olnud varem Kose maratoni sõitnudki, aga väga lahe rada oli, üks lemmikutest tundub nii,“ kiitis Jõeäär, kes proovib ka Bosch Eesti Maastikurattasarja viimasel etapil end esikohale sõita.


Naistest ületas finišijoone esimesena Mari-Liis Mõttus (Haanja Rattaklubi) ajaga 02:08:58, teisena Janelle Uibokand (Spordipartner Racing Girls) ajaga 02:09:07 ning kolmandana Greete Steinburg (Spordiklubi Rakke Naiskond) ajaga 02:09:58.


„Olen väga rahul. Selle hooaja esimene maratonivõit ja veel sellisel vingel rajal ka veel. Tundub, et hooaja lõpupoole läheb vormikõver ülespoole. Sõidu algusepoole ei arvanud üldse, et võidu peale sõidan. Janelle Uibokand läks kohe alguses sellise hooga eest ära ja teised sõitsid ka väga tublisti. Aga kuskil sealt 10 kilomeetri peal singlitel hakkas tunne paremaks minema ja vaikselt hakkasin kinni püüdma teisi. Enne finišit kiirendasin ning kõik õnnestuski,“ sõnas Mõttus, kes kiitis ka Kose maratoni rada.


18 km poolmaratoni võitis Hugo Henrik Orav (Porter Racing) ajaga 00:42:54 ja Mairit Kaarjärv (Spordiklubi Rakke Naiskond) ajaga 00:50:43. Lisaks toimusid ka lastesõidud.


Hetkel hoiab liidrikohta meestest Josten Vaidem (Fixus) 7500 punktiga ning naistest Janelle Uibokand (Spordipartner Racing Girls) 7125 punktiga. Võistkondlikus punktiarvestuses juhib Veloplus ning naiskondlikus punktiarvestuses Spordipartner Racing Girls. Aktiivseim rattur on hetkel Josten Vaidem.

Bosch Eesti Maastikurattasarja viimane ehk seitsmes etapp peetakse 3. septembril, mil toimub 25. Tallinna Rattamaraton, kus toimub ka selle hooaja Bosch Eesti Maastikurattasarja parimate autasustamine.

Lisainfo:
press@rattamaratonid.ee
www.rattamaratonid.ee
Foto: Bosch Eesti Maastikurattasari

Nimitoetaja
Suurtoetaja
Autopartner
Katab toidulaua / Lastesõitude toetaja
Aktiivsuspartner
Joogipartner
Energiapartner
Rattapartner
Hoolduspartner
Lastesõitude toetaja
Ametlik raadio
Toob rahva rajale
Toob ettevõtted osalema
Riidepartner
RINTAH
Toetaja
   ...