Eesti parim maastikurattur Janika Lõiv stardib sel laupäeval 24. Rõuge rattamaratonil

19.05.2022

23. Rõuge rattamaratoni start

Juba ülehomme, 21. mail toimub Bosch Eesti Maastikurattasarja teine etapp, 24. Rõuge rattamaraton, mis pakub ratturitele põhisõitu, poolmaratoni ja lastesõite.

Juba sel laupäeval saavad rattasõbrad end proovile panna erinevatel distantsidel: 47 km põhisõit, 21 km poolmaraton ning lisaks toimuvad ka tillu- ja lastesõidud.

Rõuge maratonile on registreerunud ka Eesti valitsev olümpiakrossi meister Janika Lõiv, kel õnnestus korraks kodumaale tulla. Janika abikaasast mänedžeri Urmas Lõivu sõnul on soov Rõuges vanu aegu meenutada, kust kõik alguse sai ning üks korralik trenn ka "koduradadel" teha.

24. Rõuge rattamaratoni peakorraldaja Ivar Tupp julgustas rattureid etapist osa võtma. „Tänavune Rõuge põhisõit pakub osalejatele piisavalt vaheldust. Esimesed 5 kilomeetrit kulgeb rada piki asfalti, külavaheteid ja heinamaid, olles piisavalt lai ning pakub piisavalt positsiooni parandamise võimalusi. Edasi tuleb juba nii metsateed, erinevaid tõuse ja singleid ehk põnevust peaks rada korralikult pakkuma," lausus Tupp.

Poolmaraton sõidab oma rada kuni põhisõidu raja teise toidupunktini, misjärel kulgeb 2km piki põhisõidu rada, et siis taas eemalduda. Viimased 4,5km kulgeb poolmaraton kuni finišini koos põhisõidu rajaga.

Hetkel on Rõuge rattamaratonile registreerunud üle 700 osaleja ning maratonile saab registreeruda kohapeal võistluspäeval.

Lisainfo:
press@rattamaratonid.ee
www.rattamaratonid.ee
Foto: Bosch Eesti Maastikurattasari

   ...