MTBest mägirattasari saab peagi alguse

10.04.2015

15. Mulgi Rattamaratoni stardilaskumine, mis on ühtlasi ka lõputõus

MTBest sarja avalöögini ei ole enam palju jäänud ning hea on viia ennast kurssi peamiste muudatustega, mis uues, kuid vanadest etappidest koosnevas sarjas aset leiavad.

Hea rattasõber!


Meil on hea meel Sulle tutvustada MTBEST rattamaratonide sarja 2015. aasta plaane. Kui Sa ei ole veel kursis, siis MTBEST koosneb kaheksast pikkade traditsioonidega rattamaratonist, millest auväärseim toimub juba 18. korda. Ühtse sarjana oleme Eestimaa maastikurattureile sportlikke nädalalõppe pakkumas 15. hooaega.


Mulgi, Tallinna, Rõuge, Rakke, Elva ja Otepää rattamaratonid on terve käesoleva aastatuhande alguse olnud väga populaarsed tublide laste, rahvasportlaste, tõsiste harrastajate kui ka profiratturite hulgas. Hea meel on taasesitleda põnevat Rakvere rattamaratoni ja uue tulijana põlislaantes toimuvat Alutaguse rattamaratoni. Kõigil neil maratonidel on käesoleval hooajal pakkuda lisaks kvaliteetsele korraldusele uuendusi, millest osasaamiseks ootame Sind koos pere ja sõpradega vahvatele rattaradadele erinevates Eestimaa paikades.


2015. aastal on meie sarjas mitmeid korralduslikke muudatusi. Lisaks traditsioonilistele põhi-, lühi- ja lastesõitudele võtsime nõuks korraldada Peresõidu, millest on osa võtma oodatud üle 10-aastased lapsed koos vanemate ja vana-vanematega. Varasemalt Lastesõitude raames toimunud mõõduvõtt kuni 12-aastastele lastele toimub sel hooajal Peresõidu rajal. Põhisõidu ning Lühisõidu distantsid oleme planeerinud lühemaks ja maastikurattale sobivamaks.


Kõige olulisem muudatus võistlustele registreerimisel on see, et lisaks odavaima hinnaga kogu sarja paketile (8 etappi) on võimalik veel soodsamalt osaleda, kui välja valida 5 lemmikmaratoni. MTBEST hooaja kokkuvõttes läheb individuaalselt arvesse viie parima maratoni tulemus, sõltumata sellest, kas tulemus on saavutatud Lühi- või Põhisõidul. Varasemast pikem on nii maratoni, kui sarja lõpus võitjate rivi, sest oleme lisanud eelkõige naiste, aga ka meeste vanuseklasse.


Võistkondlikus arvestuses tasub tähele panna, et võistkonna moodustamiseks piisab vaid kolmest ratturist ja Lühisõidul pakume võimaluse kuni 16-aastastele noortele, et selgitada MTBEST sarja parim noorte võistkond.


Mõnusat ja sportlikku suve soovides
MTBEST

   ...