6. Alutaguse Rattamaraton lõpetab Bosch Eesti Maastikurattasarja hooaja

09.09.2020

Bosch Eesti Maastikurattasarja selle hooaja lõpetab laupäeval, 12. septembril toimuv 6. Alutaguse Rattamaraton. Korraldamisel järgitakse eriti hoolikalt Terviseameti nõudeid, mistõttu on nii etapp kui ka hooaja lõpu tähistamine teistsugune kui eelnevatel aastatel.

„6. Alutaguse Rattamaraton tuleb igati põnev ja starti on oodata rekordarv osalejaid.  Mõlemal distantsil - nii 49 km põhisõidul kui ka 19 km noorte- ja matkasõidul on seal aastal tunduvalt rohkem osalejaid kui eelmisel,“ rõõmustas 6. Alutaguse Rattamaratoni peakorraldaja Robert Peets, lisades, et samuti ollakse tihedas suhtluses Terviseametiga. „Oleme saanud Terviseametilt loa rattamaraton korraldada ning rakendame nendepoolseid nõudeid ja reegleid. Kui tavaliselt oleme viimsel etapil teinud kogu sarja lõpu autasustamise natuke uhkemalt, siis tänavu toimub ainult parimate autasustamine,“ lausus Peets, lisades, et kindlasti oodatakse kõikidelt osalejatelt korraldajate poolt nõutud ja kehtestatud reeglite järgimist.

6. Alutaguse Rattamaratoni rajameister Tiit Pekk tõi esile, et selleaastane rada pakub sõitjatele kindlasti palju vaheldust ja väljakutseid. „Korraldame Alutaguse rattamaratoni juba kuuendat korda ja raja kujundamisel oleme iga kord kuulanud osalejate tagasisidet. Meie eesmärk on, et rada ei oleks üksluine, vaid pakuks nõudlikku sõitu ja füüsilist väljakutset. Lähtekoht raja kujundamisel on vahelduse pakkumine – näiteks, et pärast singlit tuleks koht, kus saab selga sirutada või mõni laiem koht, kus saaks oma positsiooni parandada. Samuti oleme palju vaeva näinud, et rada pakuks üha mõnusamat ja sujuvamat sõitu ning et ei peaks liialt pidureid näppima. Peamine on, et sõidu nauding oleks iga aasta üha parem,“ sõnas Pekk.

Tänavune põhisõit saab väga palju osa 2019. aasta EMV XCM jaoks tehtud uutest lõikudest kaevanduses, mille tulemusena ootab sõitjaid Narva karjääride Viivikonna kaevanduses tervelt 21 km senise 11 km asemel. Noorte- ja matkasõit veereb sel aastal aga valdavalt metsateedel ja -radadel ning kaevandusse ei lähe. Samuti toimuvad erinevad lastesõidud vastavalt vanuserühmale.

Kuni 9. septembri keskööni on maratoni põhisõidule ning noorte- ja matkasõidule registreerumine soodushinnaga veebilehel www.rattamaratonid.ee.

Võistluspäeval saab ennast kohapeal kirja panna kuni 30 minutit enne vastava distantsi starti.


AJAKAVA:
12.00 – 49 km põhisõidu start
12.10 – lastesõitude start
13.30 – 19 km noorte- ja matkasõidu start
15.15 – Alutaguse Rattamaratoni autasustamine
15.40 – Bosch Eesti Maastikurattasarja 2020 hooaja autasustamine
 

 

Lisatud foto: Bosch Eesti Maastikurattasari

Nimitoetaja
Suurtoetaja
Autopartner
Katab toidulaua / Lastesõitude toetaja
Aktiivsuspartner
Joogipartner
Energiapartner
Rattapartner
Hoolduspartner
Lastesõitude toetaja
Ametlik raadio
Toob rahva rajale
Toob ettevõtted osalema
Riidepartner
RINTAH
Toetaja
   ...