23. Tallinna Rattamaraton meelitab uuenenud põneva rajaga

02.09.2020

Sel laupäeval, 5. septembril toimub Kõrvemaa radadel Bosch Eesti Maastikurattasarja 23. Tallinna Rattamaraton, kus kavas on põhisõit, noorte- ja matkasõit ning lastesõidud.

„Eesolev nädalavahetus toob huvitava olukorra, kus toimumas on mitmeid suurüritusi - Ironman Tallinn, Võhandu maraton, WRC Rally Estonia ning 23. Tallinna Rattamaraton kõigi nende keskel,” lausus 23. Tallinna Rattamaratoni peakorraldaja Raivar Vaher, kelle sõnul on selleaastane rada vägagi põnev.

„47 km põhisõidul on sel aastal esimesed 15 km suhteliselt raske, kuna tuleb vallutada "Pukimägi" lausa neljal korral. Viimasel 15 km on aga ettevalmistatud mitmeid uusi singleid, mis teevad sõitjatele raja eriti huvitavaks. Lisaks on vihm mänginud rajal just tõusudel ja laskumistel vingerpussi, olles uuristanud vaod sisse,” kirjeldas Vaher, lisades, et rajal peab kindlasti olema eriti tähelepanelik.

Peakorraldaja sõnul on sel aastal tehtud noorte- ja matkasõidu rada väga perekonnasõbralikuks, et võimaldada selle läbimist ühiselt kogu perega. Raja pikkuseks on 17 km ja selle läbib igas vanuses rattasõber, kes juba oskab rattaga sõita.

Kindlasti tasub Tallinna Rattamaratonile kaasa võtta ka lapsed, sest kuni 10-aastased saavad sõidurõõmu nautida lastesõitudel ja neile on pakkuda ka hulgaliselt muid tegevusi. Nimelt on Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses valminud seiklusrada, kus lapsed saavad ennast proovile panna. Samuti on võimalus harjutada kätt discgolfis ja jalgpallipiljardis.

Rattasõbrad, kel puuduvad rattad, saavad rattad laenutada Kõrvemaa MSK-st või siis tulla rongiga ja laenutada rattad juba Aegviidus, kus avati sel aastal rongijaamas Aegviidu Tervisedepoo. Aegviidust saab sõita mööda kergliiklusteed stardipaika - Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusesse.

Kuni 2. septembri keskööni on maratoni põhisõidule ning noorte- ja matkasõidule registreerumine soodushinnaga veebilehel 
www.rattamaratonid.ee.

Võistluspäeval saab ennast kohapeal kirja panna kuni 20 minutit enne vastava distantsi starti.


AJAKAVA:
12.00 – 47 km põhisõidu start
12.10 – lastesõitude start
13.20 – 17 km noorte- ja matkasõidu startLisatud foto: Bosch Eesti Maastikurattasari

Nimitoetaja
Suurtoetaja
Autopartner
Katab toidulaua / Lastesõitude toetaja
Aktiivsuspartner
Joogipartner
Energiapartner
Rattapartner
Hoolduspartner
Lastesõitude toetaja
Ametlik raadio
Toob rahva rajale
Toob ettevõtted osalema
Riidepartner
RINTAH
Toetaja
   ...