Kevad läbi rattamaratoni peakorraldaja pilgu

07.04.2015

Rattamaratonid on saanud paljude eestlaste jaoks suve loomulikuks osaks, kus mitmel nädalavahetustel sõidetakse erinevatesse Eesti paikadesse, et osaleda hästi korraldatud rahvaspordiüritusel.

 

Selleks, et korraldajad suudaksid osalejatele pakkuda parimat rajavalikut, tuleb peakorraldajal kõvasti pead murda, et leida parim võimalik lahendus.

 

15. korda Rakke Rattamaratoni korraldav Enno Eilo avab rattamaratoni korraldamise telgitaguseid.

„Sügisel võib teha oi kui palju plaane - joonistada kaarti, sõita rada läbi, arvutada, planeerida jne. Aga kevadeks on kõik ikka väga teisiti. Metsa on lõigatud, küntud aastaid söötispõlde või põlluteid, tihti on muutunud ka maaomanikud. See kõik muudab maratoni korraldaja ja rajameistri sügisese töö praktiliselt mõttetuks. Vähemalt meil siin Rakkes on nii, sest kogu raja ulatuses käib inimtegevus ja see muudabki olud keerukaks. Kõik saab palju selgemaks kui põllumehed on oma külvi teinud ja talvistest metsaveo roobastest vesi kadunud. Siis läheb õige töö maratoniraja valikul lahti. Varakevadel luurates saab küll aimu sellest, mis talvel on metsades toimunud aga põhitöö käib ikka siis, kui maapind on juba kuiv.“


„Seega Rakke kandis ja Purustaja Rakke RM radadel ei käi hetkel veel suurem sagimine. Trennipoisid sõidavad üksikuid lõike ja korraldajad sirvivad kaarte, aga see on ka kõik. Eesmärk on ju pakkuda ratturitele parimat, mida siine maastik vähegi võimaldab. Proovime iga paari nädala tagant üllitada uue video sellistest kohtadest, mille läbimine suures plaanis kindel on. Nii, et Purustaja Rakke RM rada valmib ikka juuni alguseks- natuke varem kui üks kuu enne suurt rattapidu“.

 

Vanaema singel from Enno on Vimeo.

 

   ...