Mulgi Rattamaraton tähistab juubelit

29.07.2020

Augustikuu esimesel pühapäeval tähistatakse Viljandis 20. Mulgi Rattamaratoni, mis meelitab rattureid vahelduva ja põneva rajaga. Lisaks põhisõidule toimub ka noorte- ja matkasõit ning lastesõidud.

Mulgi rattamaratoni peakorraldaja Kristjan Kivistiku sõnul on kohapeale oodata suurt hulka rattureid, lisaks ka paar sportlast, kes on Mulgi rattamaratonil juba 20. korda osalemas. „Sel aastal saame tähistada 20 aasta täitumist nii Mulgi Rattamaratonil kui ka Viljandi Rattaklubil. Eelnevate aastate maratonid on näidanud, et rattasõprade hulk aina kasvab ning sama ootame ka sellelt aastalt. Nimelt tuli avatud rajaga tutvuma suur hulk sõitjaid ning nende tagasiside oli igati positiivne. Samuti on end juubelisõidule juba kirja pannud väga tugevad sõitjad ehk pühapäeval on oodata põnevat võistlust,“ lausus peakorraldaja ootusärevusega.

Võrreldes eelmise aastaga on raja osas muutunud nii palju, et põhisõidul osalejaid ootab kohe pärast starti ees 18% Kõrgemäe tänava tõus, mille puhul on tegu legendaarse Viljandi linna tõusuga. „Edasi järgneb natukene Viljandi linna tänavatel sõitu ning vanast suusanõlvast laskumine ja oja ületus, kust on võimalik üle sõita nii silla kaudu kui ka läbi vee ehk sõitjad saavad ise valida, kumba nad soovivad. Sealt kulgeb rada juba mööda Viljandi järve kaldal olevat terviserada, kruusateid ja metsavahe,“ kirjeldas Kivistik.

Samuti ei puudu põhisõidu rajalt Holstre-Polli suusarajad, Loodi Põrguoru matkarajad ja Sinialliku raudtee tamm oma vägevate singlitega. Raja lõpu viimased 7 km on samad, mis raja alguses, kuid ilma linnast läbisõiduta ehk Kõrgemäe tänavast lõpus enam alla ei sõideta.

„Rada pakub kindlasti kõigile midagi: on kruusateid, natukene asfalti, metsavaheteid, singleid, sood, kruusakarjääri ja suusaradu,“ lausus Kivistik, lisades, et põhisõidu rajal on ka kolm joogipunkti, kus saab energiat varuda, et rada kenasti lõpuni sõita.

Noorte- ja matkasõidu rada on Viljandimaal pigem kerge - raja esimesed 2/3 kulgevad mööda kruusateid ja sinialliku raudteetammi pidi. Lõpuosa on põhisõidu rajaga juba ühine, kulgedes mööda Viljandi järve ümbritsevat matkarada, mis on mõnusalt künklik.

Kivistiku sõnul on mõeldud ka lastele, keda ootab ees tillusõit ning 2 ja 3 km distantsid vastavalt vanusele.

Kõik sõitjad, kes starti lähevad, saavad maratoni korraldajatelt ka väikese kingituse.


20. Mulgi Rattamaraton
AJAKAVA:
12.00 – 50 km põhisõidu start
12.10 – lastesõitude start
13.00 – 20 km noorte- ja matkasõidu start

Eelregistreerimine lõpeb kolmapäeval, 29.07 kell 23.59 ning kohapeal saab ennast kirja panna kuni 20 minutit enne vastava distantsi starti.
Registreerimine: www.rattamaratonid.ee

Kohtumiseni Viljandis!

 

 

Lisatud fotod: Bosch Eesti Maastikurattasari

Nimitoetaja
Suurtoetaja
Autopartner
Katab toidulaua / Lastesõitude toetaja
Aktiivsuspartner
Joogipartner
Energiapartner
Rattapartner
Hoolduspartner
Lastesõitude toetaja
Ametlik raadio
Toob rahva rajale
Toob ettevõtted osalema
Riidepartner
RINTAH
Toetaja
   ...