Sel pühapäeval selgitatakse välja Eesti meistrid maastikurattamaratonis

23.07.2020

Juba sel pühapäeval, 26. juulil toimub juubelihõnguline Škoda Laagri 20. Rakke rattamaraton ja ühtlasi ka Eesti meistrivõistlused maastikumaratonis.

Bosch Eesti maastikusarja teisel etapil saavad ratturid end proovile panna kolmel erineval distantsil: 71 km pikkune XXL-sõit, põhisõit, kus tuleb läbida 48 km ning 19 km pikkune noorte- ja matkasõit. Kuni 10-aastastele on kavas lastesõidud.

Bosch Eesti Maastikurattasarja juhi ja Rakke etapi peakorraldaja Enno Eilo sõnul pakub juubelisõit ratturitele palju tuttavaid lõike, mida on aastate jooksul erinevat pidi sõidetud, kuid samas ei puudu ka uued rajalõigud. „Põhisõidu rada on sarnane eelmise aastaga, aga XXL 71 km on täiesti uus lahendus tuttavatest lõikudest, koosnedes kahest ringist, mis osaliselt kattuvad. Kõik kolm distantsi on salakavalad ja jõu oskuslik jaotamine on edu alus,” tutvustas radasid peakorraldaja.

Eilo sõnul on riigi meistrivõistluste korraldamine suur au ning juubeli tähistamiseks üks väärikamaid viise. „Siinkohal tahaksingi tänada Eesti Jalgratturite Liidu juhatust meistrivõistluste korraldusõiguse eest. Oleme ka varem kahel korral rattamaratoni meistreid Rakkes selgitanud. 2004 aastal võidutses Alges Maasikmets ja 2010. aastal keeristormiga võideldes sirutas käed võidu märgiks Allan Oras. Õrnema soo tiitlid rändasid toona mõlemad Grete Treieri omandusse,” meenutas Eilo.

Kohal kogu tippude armee

Kümnendi algul maastikurattamaratonide osalejate arvud küll vähenesid, kuid Bosch Eesti maastikurattasarja osalusarvud on 4 viimast aastat järjest tõusnud. Sellegi aasta registreerunute numbrid panevad kulmu kergitama ning kohal on kogu tippude armee. Näiteks on kirjas veel hetkel valitsevad rattamaratonimeistrid Peeter Pruus (Torpado SüdTirol) ja Greete Steinburg (Spordiklubi Rakke Naiskond). Kui Steinburgi starti tulek on veel küsimärgiga, kuna erinevad tervisemured pole vaatamata pingutustele lahendust leidnud, siis Pruus näitas mõned nädalad tagasi XCO meistritiitlit võites, et on igati löögihoos. Kindlasti ei tee tema teekonda meistrisärgini kergeks Martin Loo ja Gert Jõeäär (Veloplus).

Ka naistest on kõik medalinõudlejad kohal - hooaja alguses häid sõite teinud Mari-Liis Mõttus (Haanja RK), äsja XCO meistriks tulnud Jaanika Lõiv ja alati konkurentsis Janelle Uibokand (Sportland Bottecchia Team). Samuti ainuke naisproff Maaris Meier, kes pedaalib Portugali klubi Miranda Factory Team eest.

Lisaks panevad end proovile ka inimesed EJL tüüri juurest, nagu EJL president Raivo Rand ja EJL peasekretär Urmas Karlson.

Noorte- ja matkasõidule on oodatud kõik, kes veel pikemat distantsi ette ei soovi võtta või kellele lastesõitude rajad liiga lühikeseks on jäänud. Kuni 10-aastased saavad aga mõõtu võtta kolmel erineval lühemal distantsil.
 
Hetkel on Eesti meistrivõistluste nimekirjas 90 sportlast ja kokku on XXL-sõidule minemas 196 võistlejat. Põhisõidule on kirja pannud ligi 500 osalejat ning noorte-ja matkasõidule 134 ratturit.

20 pühendunud aastat

„Minul maastikurattasõidu fännina on tuline heameel, et maastikurattasõit on jälle väga suure hoo sisse saanud. Kogu nende 20 aasta jooksul olengi olnud Rakke Rattamaratoni peakorraldaja ja rajameister. Esimese rattavõistluse korraldasin 1998. aastal 25. osavõtjaga ja nii ta on arenenud. Kõik need 20 suve olen elanud suuresti maratonile ja ka pooled talved veel otsa. Kui võrrelda seda, milline kohutav töö sai tehtud algusaastail mööda metsi haamer ja kirves seljas joostud, siis arvaks, et tänapäeval on see lihtsam - ATV, akutrellid, saag, kaasaegsed kinnitusvahendid, aga pole nii,” kirjeldas Eilo, lisades, et tegelikult on kõik muidugi pööraselt arenenud: ajavõtt, internetilahendused, rattad, võistlusvormid jne.

„Minu meelest on muutumatu ainult see, et kui paar eestlast kokku saavad ja üks neist poolkogemata maa peale kriipsu veab, on kõigil jalad joonel ning kange kihk esimeseks kuhugi jõuda,” muheles Eilo.


Škoda Laagri 20. Rakke rattamaraton
AJAKAVA:
10.45 – EMV XCM/XXL sõidu 71 km start
12.00 – 48 km põhisõidu start
12.20 – 19 km noorte- ja matkasõidu start
12.25 – lastesõitude start

Põhisõidule ning noorte- ja matkasõidule saab ennast kirja panna võistluspäeval võistluskeskuses Rakke Linnamäe staadionil ajavahemikus 9.00 kuni 11.30, XXL-sõidule kuni kella 10.15-ni.

Lastesõitudele saab registreerida kohapeal kuni 12.00.

Kohtumiseni Rakkes!

 

Lisatud fotod: Bosch Eesti Maastikurattasari

Nimitoetaja
Suurtoetaja
Autopartner
Katab toidulaua / Lastesõitude toetaja
Aktiivsuspartner
Joogipartner
Energiapartner
Rattapartner
Hoolduspartner
Lastesõitude toetaja
Ametlik raadio
Toob rahva rajale
Toob ettevõtted osalema
Riidepartner
RINTAH
Toetaja
   ...