22. Tallinna Rattamaraton lõppes Markus Pajuri ja Mari-Liis Mõttuse võiduga

26.08.2019

22. Tallinna Rattamaratoni võistluspaigas Kõrvemaal tervitas rattureid täna hommikul hele päike. Kaunis suvepäev meelitas kohale üle 900 väikese ja suure rattasõbra. Tänase sõidu tulemusel selgusid ka sarja üldvõitjad ning see lisas kogu sõidule ekstra põnevust.

47 km põhisõidu paremad kulutasid raja läbimiseks aega vähem kui 1 tund ja 40 minutit. Tasavägiselt kulgenud võistluse võidu võttis Markus Pajur, kelle tulemuseks märgiti 1:37:51. Teise koha saavutas Gert Jõeäär (Veloplus) ajaga 1:37:58 ning kolmandana veeres üle lõpujoone Rein Taaramäe ajaga 1:38:08. Esikolmiku järel lõpetasid Peeter Tarvis (Veloplus) 1:40:28, Raido Saar (Redbike/Hiieko) 1:41:28 ja Greg Hallop (Viljandi Rattaklubi 1) 1:41:38.
 

Tallinna Rattamaraton


Naiste arvestuses nii tihedat rebimist ei olnud ning ajavahed esikuuiku hulgas kujunesid suuremaks. Kiireim õrnema soo esindaja oli täna Mari-Liis Mõttus (Haanja RK) ajaga 1:51:18, teiseks sõitis end Janelle Uibokand (Sportland Bottecchia Team I) ajaga 1:54:11 ning kolmandana jõudis finišisse Greete Steinburg (Spordiklubi Rakke Naiskond) ajaga 1:56:39. Kuue parema hulka mahtusid veel Maris Kaarjärv (Spordiklubi Rakke Naiskond) 1:59:51, Merili Sirvel (RR Siplased /Vitax) 2:01:45 ning Iiris Takel (Spordipartner Racing Girls) 2:03:04.
 

Tallinna Rattamaraton


Noorte ja matkasõidul osalejad läbisid Kõrvemaal 17 km ning kiireimad olid noormeestest Henri Valmsen (Viljandi Rattaklubi 1) ajaga 39:52ja neidudest Laura Lizette Sander ajaga 39:53.

Öö läbi sadanud tugev vihm muutis küll tänased rattarajad pisut pehmemaks ja tekitas sinna nii mõnegi suuremat sorti porilombi, kuid kuna hommikuks oli vihmasadu asendunud päikesepaistega, said ratturid nautida mõnusalt sooja suveilma. „Päevaga võib väga rahule jääda. Osalejate nägudest oli näha, et inimestele meeldis. Ei olnud ülemäära palav, rajad olid huvitavad ja saime hooaja lõpetuseks mõnusa sõidu,“ tõdes Tallinna Rattamaratoni peakorraldaja Raivar Vaher.

„Mul on väga hea meel, et osalejate arv on kasvanud ning et ka noorte- ja matkasõidule tuli rattureid rohkem kui eelmisel aastal. Meie eesmärk ongi aina enam pakkuda jõukohaseid distantse igapäevastele rattasõitjatele ning rõõm on näha, et noorte- ja matkasõidule tullakse terve perega,“ lisas ta ning lubas: „Uuel aastal uue hooga!“
 

Tallinna Rattamaraton


Tänane etapp tõmbas joone alla kogu Bosch Eesti Maastikurattasarjale ning nii meeste- kui naiste arvestuse parimad olid enne seda veel lahtised. Meestest saavutas napi võidu Gert Jõeäär, kes edestas Peeter Tarvist ja Taavi Kannimäed (Team Antsla). Naistest tagas tänase kolmanda kohaga sarja üldvõidu Greete Steinburg, kellele järgnesid Iiris Takel ja Maris Kaarjärv.

Aktiivseima ratturi tiitli viis ülinapi eduga Gert Jõeääre ees koju aga Peeter Tarvis. Võistkondadest oli edukaim Veloplus ja naiskondadest Spordipartner Racing Girls.


Bosch Eesti Maastikurattasarja peakorraldaja Enno Eilo jääb tänavuse hooajaga väga rahule. „Igal etapil oli rohkem osalejaid kui möödunud aastal. Ka viimane etapp õnnestus hästi, sest esmane tagasiside on väga positiivne,“ rõõmustas ta. „Tänan kõiki osalejaid ja toetajaid, tänu kellele see võistlus suures osas sünnib!“ ütles ta lõpetuseks tänusõnad.

 

Sarja koondtulemused leiab siit.

 

Kohtumiseni uuel hooajal!

 

Tekst: Ajakiri Sport

 

Fotod: Adam Illingworth

Nimitoetaja
Suurtoetaja
Autopartner
Katab toidulaua / Lastesõitude toetaja
Aktiivsuspartner
Joogipartner
Energiapartner
Rattapartner
Hoolduspartner
Lastesõitude toetaja
Ametlik raadio
Toob rahva rajale
Toob ettevõtted osalema
Riidepartner
RINTAH
Toetaja
   ...