Rõuge Rattamaratonil ootavad mõnusad singlid, tõusud ja kiiremad metsateed

15.05.2019

Eelolev nädalavahetus tõotab taas põnevust rattasõpradele, sest 18. mail toimub 21. Rõuge Rattamaraton. Kavas on põhisõit, noorte- ja matkasõit ning lastesõidud.

Võistluskeskus asub Ööbikuoru platsil Pesapuu vaatetorni kõrval, kus kell 12 antakse start 44 km põhisõidule, 12.10 alustatakse lastesõitudega ning 13.20 saavad rajale minna 15 km noorte- ja matkasõidul osalejad.


„Maratoni rada on sel aastal keeratud pea peale ja kulgeb varasemate aastatega võrreldes vastupidi. Mitmed sõitjatele tuntud kohad on pööratud teisipidi ja võivad tunduda täiesti uute paikadena,“ tutvustab võistluse peakorraldaja Ain-Ivar Tupp. „Prognoos lubab sõidupäevaks ilusat ilma, aga eelnevalt sadanud vihm on muutnud raja natuke keerukamaks, tuues välja libedad juurikad ning muutes mõned veidi pehmed kohad mülkasemaks,“ lisab ta.


Möödunud aasta Rõuge etapi ja kogu Bosch Eesti Maastikurattasarja võitja Greete Steinburg tõdeb, et Rõuge rada on üks tema lemmikuid. „Eesti mõistes on kindlasti tegemist veidi raskema rajaprofiiliga. Mulle meeldib, et suurem osa rajast kulgeb metsas ja see on huvitav. Eelmisel aastal oli lisatud uusi rajalõike, mis tegi sõitmise veelgi põnevamaks. Olen Rõuge kandis väga palju sõitnud, aga seal sõitmine pole kunagi minu jaoks igavaks muutunud,“ lausub Steinburg.

Greete Steinburg
Greete Steinburg

„Soovitangi Rõuge Rattamaratoni kõige enam huvitava raja tõttu. Seal on väga palju mõnusaid singleid, tõuse, kiiremaid metsateid jms. Kui peaks mudane olema, teeb see raja veel lahedamaks. Samuti on maraton olnud alati väga hästi korraldatud,“ kiidab rattur.

Tema enda osalemine on hetkel viirushaiguse tõttu väikese küsimärgi all, aga kui tervis korda saab, on Steinburg kindlasti kohal. „Kui ma juba starti tulen, siis loomulikult alati võidumõtetega,“ lubab ta.
 

Võiduplaanidega tuleb starti ka Gert Jõeäär, kel on eelmisest aastast ette näidata tookord Rõuges peetud XXL-sõidu võit. Ka tema iseloomustab rada kiidusõnadega: „Rõuge Rattamaratoni rada on kindlasti üks huvitavamaid Eestis. N-ö päris MTB – palju singleid, laskumisi ja tõuse. Rajaga on vaeva nähtud ja aastatega aina paremaks lihvitud.“

Jõeääre sõnul tasub harrastusratturil kindlasti sinna sõitma tulla. „Kui just lähiümbruses ei ela, siis enamike koduradadel selliseid mägesid pole. Rõuges on ilus loodus ning rajad kattuvad ka Haanja100 sõiduga,“ toob ta välja.
 

Rõuge Rattamaraton


Lisaks huvitavale ja väljakutseid pakkuvale rajale ootab osalejaid Rõuges ees traditsiooniline hernesupp, kus lusikas sees püsti seisab. Samuti saab pesemas ja saunas käia ning küürida puhtaks oma sõiduvahendi. „Rattapesu on taas viidud Rõuge hokiväljaku juurde, kus pole karta vee otsasaamist. Pesta ja sauna saab koolimajas, mis asub võistluskeskusest ca 800 m kaugusel Rõuge kiriku juures. Pesuruumidesse pääseb kooli tagauksest ning duširuumid ja saun on olemas mõlemale sugupoolele,“ ütleb Ain-Ivar Tupp.


Peale rattasõitu ja väikest puhkust on kõikidel osalejatel võimalik ronida Pesapuu vaatetorni, mille ülemine vaateplatvorm asub 27 m kõrgusel ning kust avaneb maaliline vaade ümbritsevale loodusele. Arvestama peaks vaid seda, tornil on oma mahtuvuspiirang, mida tuleb jälgida.

Rõuge Rattamaratoni soodusregistreerimise voor kestab 15. mai hilisõhtuni, kuid sõidule saab end kirja panna ka kohapeal.


Ajakava

Laupäev, 18. mai

10.00 – numbrite väljastamine, registreerimine
12.00 – põhisõidu 44 km start
12.10 – lastesõitude stardid
13.20 – noorte- ja matkasõidu start
13.50 – eeldatav võitja finiš
15.30 – autasustamine


Registreeru sõidule siin.


Tekst: Ajakiri Sport


Fotod: Bosch Eesti Maastikurattasari

Nimitoetaja
Suurtoetaja
Autopartner
Katab toidulaua / Lastesõitude toetaja
Aktiivsuspartner
Joogipartner
Energiapartner
Rattapartner
Hoolduspartner
Lastesõitude toetaja
Ametlik raadio
Toob rahva rajale
Toob ettevõtted osalema
Riidepartner
RINTAH
Toetaja
   ...