19. Mulgi Rattamaratoni võitsid Martin Laas ja Merili Sirvel

05.05.2019

Võitja Martin Laas edestamas Gert Jõeäärt.

Bosch Eesti Maastikurattasarja esimene etapp sõideti täna Viljandis. 19. Mulgi Rattamaratonil läks starti kokku üle 1000 rattasõbra.

Karges kevadilmas peetud 19. Mulgi Rattamaratoni põhidistantsi võitis Team Illuminate rattur Martin Laas ajaga 1:47:50,3, edestades pingelises finišis ülinapilt Veloplusi sõitjat Gert Jõeäärt (1:47:50,5). Kolmandaks jäi samuti Veloplusi esindaja Peeter Tarvis (1:47:54,0).


Esikuuikusse mahtusid veel Viljandi Rattaklubi 1 sõitja Josten Vaidem (1:49:29,0), Team Antsla rattur Taavi Kannimäe (1:50:04,5) ja RR Siplased /Laada Café sõitja Mirko Põldma (1:52:04,0).
 


Martin Laas ütles vahetult peale finišit, et võit ei tulnud kergelt. „6. kilomeetril mõtlesin isegi, et jään liidritest kohe maha ja tulen pundiga 100 hulgas üle joone. Esimesed 15 km olid tõeline piin,“ tunnistas Laas. Peale rasket algust leidis mees aga koos nelja kaaslasega hea rütmi ja edasi kulgeti rahulikult viieses pundis. „Taga suusaradade peal oli mäefiniš, Gert Jõeäär läks seda noolima ja saigi eest ära. Natuke ootasin, aga siis otsustasin talle järele sõita, Peeter Tarvis hüppas saba peale, sõitsime Gerdile järele ja tulime kolmekesi lõpuni,“ rääkis Laas.


Viimasel viiel kilomeetril üritasid Veloplusi mehed tiimitööd teha ja Laasi maha raputada, kuid see ei õnnestunud. „Korra mõtlesin ise rünnata, aga kuna sõitsin siin esimest korda, siis ei teadnud lõppu üldse ja otsustasin asja finiši peale jätta. Kui ma nägin ees finišikurvi, siis tundus küll, et mul on veidi kehv positsioon, aga õnneks olin piisavalt terav ja võit tuli ära,“ rõõmustas Laas.


Kokkuvõttes jäi võitja rahule nii oma sõidu kui ka rajaga. „See oli mul esimene maratoni võit, peab rahul olema. Rada oli äge, mulle väga meeldis, ei olnud väga roppe singleid, kus väga kõvasti raputaks ja kus täiesti nulliga pead sõitma. Rada oli tehniline, aga mitte ülemäära,“ võttis Laas sõidu kokku.


Esimese naisena lõpetas üldarvestuses 90. koha saanud RR Siplased /Vitax esindaja Merili Sirvel ajaga 2:07:38.3. „Rada meeldis – oli piisavalt singleid metsa vahel, aga samas ka kruusateid. Ilm oli täna küll veidi külm ning jalad olid peale sõitu täitsa külmunud. Sõiduga jäin üldiselt rahule, kuigi tundsin, et päris head minekut täna ei olnud. Mul õnnestus siiski kohe juhtima asuda ning sain oma sõitu sõita,“ võttis Sirvel päevatöö kokku.

Merili Sirvel
Merili Sirvel

Teise koha saavutas naistest Rakke/Purustajad Naiskonna värvides sõitnud Maris Kaarjärv (2:14:13,4) ja kolmanda naisena veeres üle finišijoone Spordipartner Racing Girls rattur Iiris Takel (2:17:33,6). Neljanda ja viienda positsiooni hõivasid Takeli klubikaaslased Tatjana Dobolina (2:18:24,4) ja Kadri Kangur (2:23:24,6). Kuuendaks pedaalis end Fun Timez Hawaii Cyclon ridadesse kuuluv Sille Puhu (2:23:34,4).


Noorte- ja matkasõidu kiireimad olid noorratturite arvestuses Haanja Rattaklubi sõitja Matthias Mõttus (M14) ajaga 0:46:48 ja tüdrukutest klubi CFC rattur Maribel Rannala (N12) ajaga 0:52:12.

 

Võistkondlikus arvestuses oli täna parim Veloplusi tiim ning naiskondadest oli edukaim Spordipartner Racing Girls.


Korraldustiim jäi võistlusega ülimalt rahule. Suurt rõõmu tegi see, et kokku osales 19. Mulgi Rattamaratonil üle 1000 sõitja. „Meil on hea meel, et rattasõbrad on meid järjest rohkem üles leidnud ja Viljandisse kohale tulnud. Selle üle oleme väga õnnelikud,“ tõdes peakorraldaja Kristjan Kivistik.


Mulgi Rattamaraton toimub taas aasta pärast mai alguses ja siis on kõigil põhjust kohale tulla, sest ees ootab juubeliaasta – peetakse 20. Mulgi Rattamaraton. „Juubelisõit tuleb kindlasti mingi vimkaga,“ lubab Kivistik.


19. Mulgi Rattamaratoni tulemused leiad siit.


Bosch Eesti Maastikurattasarja järgmine etapp toimub Rõuges laupäeval, 18. mail.


Registreeruda saab siin.


Fotod: Adam Illingworth

Nimitoetaja
Suurtoetaja
Autopartner
Katab toidulaua / Lastesõitude toetaja
Aktiivsuspartner
Joogipartner
Energiapartner
Rattapartner
Hoolduspartner
Lastesõitude toetaja
Ametlik raadio
Toob rahva rajale
Toob ettevõtted osalema
Riidepartner
RINTAH
Toetaja
   ...