20. Rõuge maastikurattamaratoni võitsid Pajur ja Steinburg

19.08.2018

Markus Pajur (foto Viktor Tund)

20. Rõuge maastikurattamaratoni põhidistantsi võitis Team Antsla rattur Markus Pajur ajaga 1:51:57,0. Sportland Bottecchia Teami sõitja Sten-Erik Ottender veeres üle finišijoone teisena ning tema lõpuajaks fikseeriti 1:52:07,3. Kolmanda koha võttis Pajuri võistkonnakaaslane Taavi Kannimäe ajaga 1:54:36,0.  

Esikuuikusse mahtusid veel Martin Parv (1:55:09,8) neljandana, Veloplusi rattur Peeter Tarvis (1:55:22,7) viiendana ja RR Siplased / Laada Cafe sõitja Mirko Põldma (1:55:23,2) kuuendana.

 

Markus Pajur tuli Rõugesse osalema Team Antslale hooaja üldvõidu toomiseks, kuid suuremat rõõmu pakkus talle isiklik saavutus. „Eks see tiimi tulemus oli kindlasti üks minu tänane põhiline eesmärk, aga arvan, et nad oleks ka ilma minuta võitnud. Kuna sõit oli väga raske, siis individuaalne tulemus on minu jaoks tähtsam ja toredam,“ tunnistas Pajur.

 

„Rõuge rada on mõeldud ratturitele, kes jaksavad tõuse sõita. Isegi kui sa oled tehniliselt väga hea, aga tõuse võtta ei jaksa, siis pole see koht sinu jaoks. Mina olen Rõuge radadel kindlasti tugev! Sõidu ajal tegin oma tempot ja võtsin eesmärgiks Ottenderit mitte ette vedama lasta, sest nad olid koos Tarvisega ja tegid tiimitööd. Viimasel läks rehv katki ja mul tuli umbes kolm kilomeetrit enne lõppu kett maha, aga sain õnneks järgmisel tehnilisel laskumisel kohe järele,“ lisas ta.

Rattur unistab suurtest tegudest ja soovib tulevikus välismaal toimuvatel maastikurattakrossidel häid tulemusi teha. „Minu plaan ei piirdu vaid Eesti maratonide võitmisega!“ sõnas Pajur reipalt.

 

Bosch Eesti Maastikurattasarja 2018. aasta hooaja üldvõitja Greete Steinburg lõpetas kiireima naisena 20. Rõuge maastikurattamaratoni 24. kohal ajaga 2:09:26,3.

Rakke / Purustaja Naiskonna rattur lootis keerulisemat väljakutset. „Vihma oleks võinud tulla, see oleks sõidu raskemaks ja minu jaoks lõbusamaks teinud. Imestasin, et siin nii kuiv on.“ Hooaja üldvõidu kaitsmise üle tundis ta rõõmu: „Lootsin, et läheb hästi ja ilma tehniliste viperusteta. Õnnestuski kindla peale sõita. Kui kalender lubab, siis osalen järgmisel aastal jälle,“ ütles Steinburg.


XXL-sõitu valitses algusest lõpuni Veloplusi rattur ja Bosch Eesti Maastikurattasarja 2018. aasta hooaja üldvõitja Gert Jõeäär ajaga 2:46:31,8. Parima naisena lõpetas 66 km pikkuse trassi 69. kohal Kadri Kangur ajaga 3:47:18,1.

 

Jõeäär võttis kogu sõitu mõnuga. „Sain umbes kümnendal kilomeetril eest ära, tegin oma sõitu ja veri ninast väljas ei punnitanud. Õnneks oli rada kuiv ja lahe – kõvasti tõuse ja nikerdamist,“ ütles rattur ja lubas uuel hooajal kindlasti taas platsis olla. „Armastan rattasõitu, oleks kahju seda maha jätta.“

Noorte- ja matkadistantsi parima aja 37:20,8 tegi vanuseklassis M14 võistelnud Joosep Veelmaa (Spordiklubi Rakke Meeskond). Kiireim tüdruk oli N16 klassist Anet Sirvel (Spordipartner Racing Girls) ajaga 39:48,6.

 

Meeskondade arvestuses võttis 20. Rõuge maastikurattamaratonil esikoha Team Antsla, parim naistiim oli Rakke / Purustajad Naiskond. Mõlemad tiimid viisid koju ka kogu hooaja üldvõidud.

 

Kokku läks XXL-sõidu rajale 138, põhidistantsile 255 noorte- ja matkasõidule 87 ratturit ning lastesõitudel lustis 61 noort rattasõpra.

 

TULEMUSED

 

   ...