Lätlased napsavad Eesti maastikurattamaratonidel magusaid auhindu

17.08.2018

Selle nädala pühapäeval juubelihõngulisel 20. Rõuge maastikurattamaratonil pannakse pidulik punkt tänavusele hooajale ning autasustatakse parimaid. Lisaks eestlastele leiab pjedestaalilt ka lätlasi – vanuseklassis M60 teeb teistele kõrgete puntkidega ära Gunars Rozenbergs ning M16 klassis lähevad kaks kõrget auhinda naabritele.

Nimelt on põhisõidu distantsil enamus konkurentidele säru teinud Läti kaksikud Ronalds ja Oskars Blumbergs, kes on M16 klassi arvestuses hetkel vastavalt teisel ja kolmandal kohal. Noormehi edestab vaid Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi kasvandik ja Caspar Austa juhendatav Madis Mihkels, kes võtab kindla esikoha.

 

Lätlaste treener Karlis Smilktens leiab, et Bosch Eesti Maastikurattasari on poiste jaoks heaks alternatiiviks – paraja pikkusega distants, kuid siiski piisavalt tehniline. Smilktensi kinnitusel on kaksikute suureks unistuseks välja jõuda maastikurattakrossi maailmameistrivõistlustele ning olümpiale, kuid iga asi omal ajal. Kuigi Eestis on neid saatnud edu, siis võidust tähtsam on treeneri sõnul sportlik pingutus, sest parim treening on võistlus.


Bosch Eesti Maastikurattasarja eestvedaja Enno Eilo tunnustab vendi tugeva hooaja eest ja tuletab meelde, et sarjas vähemalt viis etappi läbi teinud ratturid saavad boonusena osaleda lätlaste sõsarsarja Vivus.lv MTB Marathon viimasel etapil 8. septembril Vastse-Roosas. “Kuna osavõtumaksu eest hoolitseme meie, siis palun kõikidel huvilistel mulle isiklikult endast hiljemalt 29. augustiks märku anda,” soovitas Eilo ühendust võtta e-posti teel. “Kontaktid leiab www.rattamaratonid.ee veebilehelt,” täpsustas ta.


Vivus.lv MTB Marathon peakorraldaja Jānis Baltaisbrencise sõnul on eestlaste huvi Läti maratonide vastu aegade jooksul kahanenud. “Kuna nii Eestis kui Lätis on kaks suurt maastikurattamaratonide sarja, siis teeb see inimeste jaoks valiku keerulisemaks. Küll aga on igal aastal suur rõõm tervitada stardis nii Greete Steinburgi kui Enno Eilot. Samas tean lätlasi, kes ei osale meie suurimas sarjas ja valivad selle asemel mõne Eesti võistluse,” ütles Baltaisbrencis.


Koostööni Bosch Eesti Maastikurattasarjaga jõuti läbi ühise kire ja hea tutvuse. “Baltikumis on üsna palju erinevaid üritusi ja see muudab asjaajamise keeruliseks – oluline on äratada huvi nii sponsorites, korraldajates, aga ka osalejates. Näen seda koostööd pigem inimestevahelisena ehk Ennoga ja Rõuge maastikurattamaratoni peakorraldaja Ivariga kui sarjaga üldisemalt.”


Vastse-Roosast Metsavenna talust alguse saav lätlaste sarja viimane etapp meelitab südikust nõudvate tõusude, laskumiste, singlite, kiirete kruusateede ning 5 km enne lõppu pigem trikiratturite ampluaasse kuuluva trassiga. Distantse on kokku viis – 100 km, 56 km, 36 km, 18 km (10.-14. aastastele) ja 0,2-3 km pikkused lastesõidud kuni 10-aastastele ratturitele.


“Osalejatele meeldib tõik, et maraton saab alguse Eestist, kuigi kulgeb suures osas Ape ümbruses. Oleneb küll distantsist, aga piiri tuleb sõidu jooksul ületada kaheksal kuni kümnel korral,” tutvustas Baltaisbrencis ja lisas. “Osalejaid on tavaliselt kõikide distantside peale kokku umbes tuhatkond, populaarseim on poolmaraton.”

 

Pühapäevase Rõuge maastikurattamaratoni vedaja Ivar Tupp soovitab enne lätlaste juurde minekut siiski Eestimaa vaieldamatult ühel mägiseimal maastikul end proovile panna. “Kui Rõuge 66 km 1050 tõusmeetriga etapp seljatatud, siis võib end Eesti väärika juubeli puhul Läti 100 km distantsile kirja panna küll,” soovitas korraldaja.

 

20. Rõuge maastikurattamaratoni ajakava:

 

9:00 - 11:30 stardimaterjalide väljastamine, registreerumine (noorte- ja matkasõidul kuni 13:00)
10:50 - XXL-sõidu (66 km) start
12:00 - põhisõidu (47 km) start
12:05 - Saare lastesõidud (kuni 10-aastased ratturid)
13:30 - noorte- ja matkasõidu start (16 km)
15:30 - autasustamine
17:00 - finiši sulgemine
17:00 - Bosch Eesti Maastikurattasarja 2018 hooaja parimate autasustamine

 

** XXL-sõidu ja noorte- ja matkasõidu stardiajad võivad muutuda sõltuvalt ilma- ja rajaoludest

 


    
   

Nimitoetaja
Suurtoetaja
Autopartner
Katab toidulaua / Lastesõitude toetaja
Aktiivsuspartner
Joogipartner
Energiapartner
Rattapartner
Hoolduspartner
Lastesõitude toetaja
Ametlik raadio
Toob rahva rajale
Toob ettevõtted osalema
Riidepartner
RINTAH
Toetaja
   ...