Tiitlikaitsja Caspar Austa lubab konkurentidele lahinguid

24.04.2018

Caspar Austa näitab konkurentidele uut ja vana

Eesti üks osavamaid maastikurattureid Caspar Austa stardib 28. aprillil Alutaguse rattamaratonil ja asub jahtima Bosch Eesti Maastikurattasarja üldvõitja tiitlit. Lähe 42 km pikkusele põhisõidule antakse südapäeval, noorte- ja matkasõidu 19,5 km startijad saavad rajale kell 13.15.

 

 

Viimase lihvi sai kümme aastat sama kava järgi treeninud Austa sportlik vorm traditsioonilises rattalaagris Hispaanias, kust ta just äsja kodumaale tagasi jõudis. „Planeerisin seal läbida 2500 km, kuid viimased neli päeva tuli hoopis tõvega võidelda ning seetõttu jäi umbes pooltuhat kilomeetrit sõitmata. Uuele hooajale lähen vastu lootusrikkalt ning võite niisama lihtsalt käest ära anda ei kavatse, kuigi eks see läheb iga korraga keerulisemaks,“ tunnistab seni kõik sarja üldvõidud enda nimele kirjutanud Caspar Austa.

 

Järjest enam paelub teda treeneritöö ning käesolevast aastast pühendab sportlane end veelgi rohkem Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi õpilaste juhendamisele. „Plaan on luua spinningusaal ja ühel hetkel eraldi grupp naistele, samuti jätkub töö noortega. Tänavu on minu kõrval abitreenerina BMX krossi juhendamas Siim Lepik, tänu kellele pääsen ma ka ise võistlema.“

 

Võistlustel hea tulemuse tegemine on sportlasele tähtis eelkõige õpilastele eeskujuks olemise jaoks. „Soovin neid seeläbi innustada ja võimalusel käime koos ka rahvaspordiüritustel. Nemad osalevad lühemal distantsil ja mina põhimaratonil. Näiteks Madis Mihkelsil on oma vanuseklassis päris hästi läinud ja ootan tema uusi starte suure huviga,“ kinnitab Austa.

 

 

Alutaguse rattamaratoni soodusregistreerimise teine voor kestab 25. aprilli õhtuni. Sama kuupäevaga saab läbi ka Mulgi rattamaratoni esimene soodusregistreerimise voor.

 

 

Bosch Eesti Maastikurattasarja võistluskalender

 

28.04.2018 4. Alutaguse Rattamaraton

 

06.05.2018 Autoeksperdi 18. Mulgi Rattamaraton

 

19.05.2018 21. Tallinna Rattamaraton

 

09.06.2018 12. Jõelähtme Bottecchia Rattamaraton / Eesti meistrivõistlused maastikurattamaratonis

 

17.06.2018 16. Rakvere Rattamaraton

 

15.07.2018 Škoda Laagri 18. Rakke Rattamaraton

 

19.08.2018 20. Rõuge Rattamaraton

 

Hoia silm peal ka Bosch Eesti Maastikurattasarja Facebookilehel.

 

Nimitoetaja
Suurtoetaja
Autopartner
Katab toidulaua / Lastesõitude toetaja
Aktiivsuspartner
Joogipartner
Energiapartner
Rattapartner
Hoolduspartner
Lastesõitude toetaja
Ametlik raadio
Toob rahva rajale
Toob ettevõtted osalema
Riidepartner
RINTAH
Toetaja
   ...