20. Tallinna rattamaratoni võitsid Austa ja Takel

16.09.2017

20. Tallinna rattamaratoni kiireim mees oli Caspar Austa

Täna Kõrvemaal peetud 20. Tallinna rattamaratoni kiireim sportlane oli taaskord Caspar Austa, kes lõpetas 47 km distantsi ajaga 1:43.44.

 

 

Teiseks tulnud Peeter Tarvis kaotas Tartu Akadeemilise Spordiklubi rattasportlasele kõigest viie sajandikuga. Kolmandana veeres üle finiśijoone Sten-Erik Ottender. Kiireim naine oli Iiris Takel ajaga 2:01.15.

 

"Ma ei lase kellelgi võita, Austa oli lihtsalt finišis teravam ja mul ei õnnestunud teda tõusudel maha raputada. Paaril korral üritasin, aga lõpuks sõitsime ikkagi enamvähem koos,“ ütles Tarvis, kes stardib homme rattamaratonil Lätis. „Eestis ootavad mind veel Tartu rattamaraton ja Haanja100, nendel peab kindlasti sõitma!“

 

Austa sõnul oli sõit päris pingeline. „Raplamaa rattaklubi KOMO mehed tegid selle mõõduvõtu raskeks, hakkasid kohe alguses n-ö paugutama ja mul ei jäänud mitte midagi muud üle kui järgi panna, rünnakud elimineerida. Lõpus saime Tarviserga koos minema, ütleks et selline võrdne võrdsega. Tema proovis mind rohkem maha jätta, mina tahtsin finiśi peale välja minna. Rada oli kokkuvõttes väga vinge, mitte midagi üle mõistuse keerulist. Selleks aastaks siis jälle tehtud!“ võttis Bosch Eesti Maastikurattasarja üldvõitja Caspar Austa etapi ja hooaja kokku.

 

Sajandikuga Iiris Takelile Kõrvemaal võidu loovutanud Bosch Eesti Maastikurattasarja 2017. aasta hooaja parim naine Greete Steinburg jäi tulemusega rahule. „Täna finiśeerisin veidi pahasti, läksin liiga vara ette. Pole hullu, olen rahul, sest väsimus sellest nädalast oli üpris suur ning andis rajal tunda. Ka sarja üldvõit tuli nüüd kolmandat aastat järjest ära!“ rõõmustas Steinburg.

 

Takeli rõõm 20. Tallinna rattamaratonil ülinapilt tulnud võidu üle oli ülevoolav. „Mul on väga hea meel, sest umbes neli või viis aastat tagasi kaotasin sajandikuga mina Greetele!“ rõõmustas rattaneiu vahetult pärast finiśit.

 

XXL-sõidu 76 km distantsi parim oli Gert Jõeäär, kes alistas trassi ajaga 2:52.07. Noorte- ja matkasõidu distantsi võitis M14-klassis sõitnud Madis Mihkels ajaga 48.35.

 

Kokku startis Bosch Eesti Maastikurattasarja viimase etapi põhidistantsil 289, XXL-sõidul 130, noorte- ja matkasõidul 100 ratturit ning lastesõitudel tegi kaasa 30 noort tulevikutähte.

 

TULEMUSED

Nimitoetaja
Suurtoetaja
Autopartner
Katab toidulaua / Lastesõitude toetaja
Aktiivsuspartner
Joogipartner
Energiapartner
Rattapartner
Hoolduspartner
Lastesõitude toetaja
Ametlik raadio
Toob rahva rajale
Toob ettevõtted osalema
Riidepartner
RINTAH
Toetaja
   ...