Maastikurattur Caspar Austa tegi seda jälle!

13.09.2017

Caspar Austa pojaga Rõuges (foto: Viktor Tund)

Maastikurattur Caspar Austa läheb laupäeval 20. Tallinna rattamaratoni starti stressivabalt teadmisega, et tema nimele kirjutatakse Bosch Eesti Maastikurattasarja hooaja üldvõit ja seda juba kolmandat aastat järjest.

Kevade alguses Austale „kinda” visanud Jõeäär osutus tiitlikaitsjale parajaks pähkliks, kuid Elvast pärit rattur ei lasknud sellest ennast ülemäära heidutada. „Gert pakkus kõvasti pinget, aga kui ma Viljandis Mulgi rattamaratoni lõputõusul suutsin tal eest ära sõita, siis sain aru, et ta ei olegi päris võitmatu. Jõelähtmel tegi ta põhidistantsi asemel kaasa XXL-sõidu ja võttis minult liidrisärgi seljast. Elvas lähenesin taktikaliselt, sõitsin selle etapi läbi nagu muuseas, kuigi jäi küll veidi kripeldama ja oleksin kodurajal soovinud paremini esineda. Panin oma trumbid välja Rõuges, kus mul on üldiselt alati hästi läinud,” rääkis Austa ja tunnistas, et sarja võitmiseks pead olema hooaja hea tervise juures ning ka tehnikaga peab kõik sujuma. „Eelnevatel aastatel on mul rehvide purunemise tõttu päris pingeliseks läinud.”

 

Suurt rõõmu pakuvad Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi juures treeneriametit pidavale Caspar Austale tema õpilaste saavutused. „Madis Mihkels on võtmas noorte- ja matkadistantsi üldvõitu. 2006. aastal sündinud Stig-Kristjan Sillat sõidab end M12-klassis ilmselt kolme hulka. Väga kihvt, sest need poolmaratonid on juba lastesõitudega võrreldes palju tõsisemad mõõduvõtud. Õnneks on distantsid siiski mõistlikud, sest üle 20 kilomeetri läheks juba paljuks,” lisas rattur.

 

„Igapäevaselt teeme poistega BMX krossi, milles Eestis palju võistlusi ei korraldata ja Lätis pole me veel väga käinud. Tegemist on lastele algõppeks väga hea alaga, mis annab neile korraliku rattatunnetuse. Sealt pealt on juba metsa või maanteele lihtsam minna. Tundub, et poistele hakkavad üha rohkem maastikusõidud meeldima, Mihkels ja suuremad sõidavad juba ka maanteel päris kenasti,” tunnustas Austa.

 

Kuigi sarja võit on kindlustatud, siis suured sõidud ootavad Caspar Austat veel ees. „Oleks aeg Tartu Rattamaraton ära võita, mis mul viimati 13 aastat tagasi õnnestus. See on natuke teistmoodi sõit, kiire ja pikk distants. Eesmärk on kõrge, kuid vähemalt medalit tahaksin sealt küll saada. Sama ka maastikurattasõidu Eesti meistrivõistlustega, mis toimuvad sel aastal Haanja100 raames. Ma ei ole kunagi sellel võistlusel osalenud ja tean, et lihtne ei saa olema.”


Bosch Eesti Maastikurattasarja viimane etapp peetakse selle nädala laupäeval Kõrvemaal 20. Tallinna Rattamaratonil. Valida saab 76 km, 47 km ja 20 km pikkuste distantside vahel ning kavas on ka lastesõidud. Pärast võistlust toimub pidulik sarja autasustamine koos bändi ja suupistetega.

 

Ajakava:


9.00 registreerimine
10.30 Saare lastesõidud
11.30 XXL-sõit (76 km)
12.00 põhisõidu start (47 km)
13.10 Eesti Pagari noorte- ja matkasõit (20 km)
15.30 etapi autasustamine, millele järgneb sarja parimate autasustamine

Nimitoetaja
Suurtoetaja
Autopartner
Katab toidulaua / Lastesõitude toetaja
Aktiivsuspartner
Joogipartner
Energiapartner
Rattapartner
Hoolduspartner
Lastesõitude toetaja
Ametlik raadio
Toob rahva rajale
Toob ettevõtted osalema
Riidepartner
RINTAH
Toetaja
   ...