Kopteripiloot asub võistlustulle maailmameistrivõistlustel rattaorienteerumises

17.08.2017

Lauri Malsroos Prantsusmaal EM-il (foto: Arbo Rae)

Eesti andekaim rattaorienteeruja Lauri Malsroos osaleb uuel nädal Leedus toimuvatel maailmameistrivõistlustel. Augusti algul napilt EM-i meistritiitlist ilma jäänud Eesti Õhuväe kopteripiloodina leiba teeniva hobiratturi suurimaks eesmärgiks on lõunanaabrite juures teha hea sõit.

Euroopa meistrivõistlustelt rattaorienteerumises tuli Malsroos kuu algul tagasi sprindis ja lühidistantsil võidetud hõbemedalitega. „Puudu jäi ehk õnnest, sest lühirajal kaotasin 55 min kestnud sõidu juures võitjale kõigest ühe sekundiga. Kohti oli, kust ma selle sekundi leida oleksin võinud. Sprindis tegin seekord natuke palju vigu, võimalused ja eeldused olid olemas, aga tehnilist sooritust saanuks parandada,” kommenteeris Malsroos Prantsusmaal peetud mõõduvõttu.

 

Maailmameistrivõistlustel Leedus on konkurendid üldises plaanis kõik samad. „Euroopast väljas selle alaga väga ei tegeleta. Taseme osas pole EM-il ja MM-il mitte mingisugust vahet. Päris nii ei saa võtta, et lähen sinna võitma, minu eesmärgiks on võimalikult hea sooritus. Tulemus selgub juba kohapeal. Tegemist on siiski tehnikaspordiga ja kõige laabumiseks peab veidi ka õnne olema,” jäi sportlane tagasihoidlikuks.

 

Suvisteks suurvõistlusteks algas ettevalmistus talvel. „Teist talve järjest sain õues rattaga sõita, mis andis kevadeks parema vormi saavutamiseks väga palju juurde. Sealt edasi tulid spetsiaalsed orienteerumis- ja jooksutrennid ning maastikurattamaratonid. Püüan töö kõrvalt nende tegevustega end võimalikult heas vormis hoida. Ma olen siiski sada protsenti amatöör ja asjaarmastaja ehk esmalt tuleb töö ja siis sport,” lisas Malsroos.

 

Parimaks rattaorienteerumistehnika harjutuspaigaks peab Lauri Malsroos Jõulumäe radasid. „Sealse männimetsa all on väga tihe teedevõrk, mis on kaardi lugemise seisukohalt hästi hea ning annab üsna keerulist rada teha. Eraldi rattatrenne pole hetkel teinud, kuid Eesti üks nõudlikemaid, füüsiliselt raskemaid ja ilmselt ka suurimate tõusumeetritega on Rõuge rattamaratoni trass. Eriti veel siis, kui vahetult enne sadanud on. Samas pori ja libedus loovad head eeldused sõidu nautimiseks, mulle väga meeldivad igasugused rasked tingimused, sest olen oma parimad tulemused just sellistel radadel sõitnud. Kahjuks pean tänavu Rõuge võistluse vahele jätma ning testin selle asemel pühapäeval Leedu MM-iks ette valmistatud rada.“

 

„Kusjuures EM Prantsusmaal toimus üsna tasasel pinnal ja füüsiliselt saab MM selles osas väga palju raskem olema. Mina siit Tallinna lähedalt olen n-ö lauskmaa poeg ja need Vilniuses ees ootavad nõlvad on Eesti mõistes päris suured. Õnneks muidugi saab mägi enne otsa, kui raskeks läheb, aga probleemid tekivad siis, kui neid tõuse väga palju järjest tuleb.“

 

Pühapäeval toimuvat 19. Rõuge Rattamaratoni soovitab Malsroos kõikidele rattahuntidele. Võistluse 69 km pikkune XXL-sõit kattub poolesaja kilomeetri ulatuses sügisel Haanja100 raames peetava maastikurattasõidu Eesti meistrivõistluste trassiga, mis on samuti üks suurimaid väljakutseid kõikidele maastikurattal sõita armastavatele spordisõpradele.

 

20. augustil peetava Rõuge rattamaratoni ajakava:

 

09:00 - Stardimaterjalide väljastamine
10:45 - XXL-sõidu (69km) start
12:00 - Põhisõidu (48km) start
12:10 - Saare lastesõidud
13:30 - Noorte- ja matkasõidu start
16:30 - Autasustamine
18:00 - Finiši sulgemine

 

Nimitoetaja
Suurtoetaja
Autopartner
Katab toidulaua / Lastesõitude toetaja
Aktiivsuspartner
Joogipartner
Energiapartner
Rattapartner
Hoolduspartner
Lastesõitude toetaja
Ametlik raadio
Toob rahva rajale
Toob ettevõtted osalema
Riidepartner
RINTAH
Toetaja
   ...