9-aastane Rakke rattaneiu innustab maratonil osalema

25.07.2017

Karolina Kull (foto: erakogu)

Rakke valla piiril Lääne-Virumaal elav 9-aastane Karolina Kull pani sportima oma isa ja innustab maratonikarusellile astuma ka eakaaslasi.

Tänavu Bosch Eesti Maastikurattasarjas poolmaratoni distantsil N12-klassis stabiilselt kuuendat kohta hoidev noor spordisõber õppis pedaalima kolmeselt tegi oma esimese 20 km pikkuse võistlusdistantsi läbi seitsmeaastasena. Mullu tuli ta sarja kokkuvõttes oma vanuseklassis auhinnalisele kolmandale kohale, kuid medaleid, diplomeid ja karikaid on tal isa Oliver Kulli kinnitusel kodus juba omajagu ka teistelt võistlustelt.

 

Isa tunnistab ausalt, et tema enam tütrele rajal järele ei jõua ja kannul püsimiseks tuleb teha lisatrenni. „Käin kohalikus saalis velotrenažööril väntamas ja jõusaalis, kui vähegi töö kõrvalt aega jääb. Karolina treenib Rakke rattaklubis Maris Kaarjärve juures,” lisas ta.

 

„On noori, kellele kooli kehalise kasvatuse tund suuri raskusi valmistab. Tänapäeval muutub üha keerukamaks lapsi nutimaailmast eemale meelitada, trenni saamisest parem ei räägigi. Tean, et tema treeninggrupis on aegade jooksul olnud palju neid, kes esimeste raskuste tekkides alla annavad. Ütlevad, et trenn on liiga raske, nemad ei viitsi. Mina pole oma tütart sel teemal mitte kunagi vingumas kuulnud,” rõõmustas Oliver Kull rahulolevalt.

 

Tänavu on rattaneiul olnud poolmaratonidel üksjagu ebaõnne, isa sõnul on igal etapil midagi juhtunud. „Jõelähtmel eksis ta veidi ära, sõitis valesti, lisaks on mitmel korral rattal kett maha tulnud. Karolinal kaob selliste asjade peale alati sõidutuju ära,“ kurtis isa ja lisas, et üldises plaanis on spordilust õnneks siiski alles ja järgmise stardi teeb Karolina käesoleva nädala laupäeval 17. Elva rattamaratonil.

 

Üheksa kuni kümne aastaseid noori osaleb noorte- ja matkadistantsil vähe, kuigi rajad on tegelikult jõukohased ka neile. „Tegelikult saavad poolmaratoni läbimisega absoluutselt kõik hakkama, väiksed sporditähed vahel isegi vanematest kiireminigi Loodan, et starti jõuab üha rohkem noori, kes on oma vanematele eeskujuks või siis vastupidi. Spordimaailma võlusid tasub avastada!“

 

17. Elva Rattamaratoni soodusregistreerimise teine voor kestab veel kuni 26. juuli südaööni, kuid kirja saab end panna ka maratonipäeval kohapeal. Saare lastesõidud on kõikidele noortele spordisõpradele tasuta.

 

Maratoni ajakava:

9.00 - 11.30 registreerimine
12.00 Põhisõidu start
12.10 Noorte- ja matkasõidu start
12.20 Saare lastesõidud
15.30 Autasustamine
17.00 Finiši sulgemineRajakaart ja registreerimine: www.rattamaratonid.ee

17. Elva Rattamaratoni korraldab Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi ning spordisündmust toetavad Rand & Tuulberg, Sportland, Elva linn, Eesti Kultuurkapital, Hirm põgenemistoad, Karni, ja Elli.
 

Nimitoetaja
Suurtoetaja
Rattapartner
Joogipartner
Energiapartner
Toidulaua katab
Rõivapartner
Rattaradade partner
Aktiivsuse toetaja
Autopartner
Ametlik raadio
Lastesõitude toetajad
Sõbrad piiri tagant
   ...