15. Rakvere Rattamaratoni võitsid Jõeäär ja Õunmaa

18.06.2017

Gert Jõeäär (foto: Viktor Tund)

Liidrisärgis 15. Rakvere rattamaratoni rajale läinud Gert Jõeäär võttis võidu ajaga 1.52.39. Ligi minut hiljem naasis teisena finišisse Caspar Austa ning kolmandana Margus Sirvel, kelle kaotus Jõeäärele oli juba pea kolm minutit. Parima naisena tegi hea sõidu Iiris Õunmaa, kes läbis 48 km pikkuse trassi ajaga 2.13.11.

Jõeääre jaoks oli Rakvere rada huvitav. „Midagi üle mõistuse keerukat siin polnud, kõik sobis. Caspar õnnestus maha jätta umbes kümme kilomeetrit enne lõppu, sõitsin seal metsavahel nii osavalt, kui suutsin ja väntasin ikka täiega. Mitte mingit energiavaru rajale küll ei jäänud. Arvan, et kui Caspar vahe tekkimise ära nägi, siis ta ehk enam ka ei pingutanud nii palju,“ ütles Gert Jõeäär vahetult pärast finišit.

 

Järgmise etapi Rakkes jätab sportlane ilmselt vahele. „Teen vahepeal kaks starti Valgevenes ja kui ma just öö enne Rakke maratoni tagasi ei jõua, siis ilmselt tuleb see vahele jätta ning liidrisärk kellelegi teisele loovutada,“ lisas ta.

 

Caspar Austa tunnistas, et tegi rajal ühe saatusliku vea, tänu millele õnnestus konkurendil eest ära saada. „Täiesti nõme, aga libisesin ühes kurvis ja panin jala maha. Sealt see vahe tuli, kuigi ma ei nõustu Gerdi väitega alla andmisest. Mina ei anna kunagi alla!“ sõnas Austa enesekindlalt.

Rakkes lubas mullune sarja üldvõitja kohal olla ning punktide nimel edasi võidelda. „Neli etappi on sõidetud, kuid kõik on veel ees ja siin võib kõike juhtuda. Eks ole neid liidrisärke siin ennegi viimase etapiga ära võetud.“

 

Iiris Õunmaa jätkab võidulainel ja ootab hetkel vigastusest taastuvat Greete Steinburgi tagasi rajale. „Praegu olen liider mina, aga kui Greete tagasi tuleb, siis võib kõik muutuda. Eks näis, mis vorm tal siis on, enne oli väga hea. Samas tervis on ikkagi kõige tähtsam ning mingi võistlus seda üles ei kaalu,“ soovis Õunmaa konkurendile kiiret paranemist.

 

Noorte- ja matkasõidu parim oli taaskord M14-klassis võistelnud Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi rattur Madis Mihkels ajaga 52.41. Neidudest oli kiireim N16-klassis sõitnud Anet Sirvel ajaga 55.55.

 

Caspar Austa õpilase Madis Mihkels unistab profiratturi karjäärist maanteerattasõidus ja näeb selleks juba täna väga palju vaeva. „Austa juhendamisel on meil nädalas kolm trenni, aga kokku tuleb mul seitsme päeva peale kuskil kümme kuni üksteist treeningtundi,“ arvutas Mihkels.

 

Rakvere maratoni lühike distants möödus noormehe jaoks raskelt. „See oli üks paljude tõusudega tehniliselt keeruline sõit,“ võttis sportlane sõidu lühidalt kokku.

 

Kokku startis Bosch Eesti Maastikurattasarja neljanda etapi põhidistantsil 374 ratturit, noorte- ja matkasõidul 95 ratturit ning lastesõitudel tegi kaasa 73 noort tulevikutähte.


TULEMUSED


Järgmine etapp Bosch Eesti Maastikurattasarjas peetakse 9. juulil Rakkes.

Nimitoetaja
Suurtoetaja
Rattapartner
Joogipartner
Energiapartner
Toidulaua katab
Rõivapartner
Rattaradade partner
Aktiivsuse toetaja
Autopartner
Ametlik raadio
Toetajad
Sõbrad piiri tagant
Lastesõitude toetajad
   ...