MTBEST sarjast ning võistluskalendrist

11.10.2014

19. septembril avalikkuse ette jõudnud teade kuue senise Estonian Cup maastikurattasarja kuulunud etapi sarjast lahkumisest ning uue, MTBEST nimelise rattamaratonide sarja loomisest, tekitas rattasõprade seas palju segadust, kuna ei saadud aru, mis on vana, mis on uus!

Segadust lisas veelgi sama päeva õhtul EC peakorraldaja Proklubi poolt lendu lastud EC 2015 sarja kalender, milles enamuse etappide toimumise kuupäevad kattusid MTBEST sarja etappide kuupäevadega.

Iseenesest oli asi lihtne – sarjast lahkunud etapid soovisid uuel aastal oma maratone korraldada nö aastate jooksul paikaloksunud kuupäevadel, millega on harjunud nii ratturid ning ka selle piirkonna elanikud, kelle maadel need sõidud toimuvad. Lisaks määravad paljudes kohtades maratoni toimumise võimaluse ka loodusolud – lindude pesitsemine, kaitsealuste taimede õitsemine jne. Proklubi EC sarja peakorraldajana pani oma etapid (ka esimest korda toimuvad maratonid) aga just samadele kuupäevadele. Võtsime EC peakorraldajaga ühendust eesmärgiga koos maha istuda ning kuupäevad paika vaielda, kuid sealtpoolt tuli vastuseks resoluutne EI!

Sooviga mitte killustada niigi rattamaratonitihedat suve ning anda rattasõpradele võimalus kaasa lüüa võimalikult paljudel sõitudel, otsustasid MTBEST sarja korraldajad minna ühepoolsele kompromissile ning muuta varem välja kuulutatud kuupäevi. Seda ikka selleks, et rattasõber ei kannataks! Muudetud kuupäevad on järgmised:

3. mai - Mulgi rattamaraton P
16. mai - Tallinna rattamaraton L
7. juuni - Rõuge rattamaraton P
21. juuni - Rakvere rattamaraton  P
12. juuli - Rakke rattamaraton P
25. juuli - Elva rattamaraton L
9. august - Otepää rattamaraton P
22. august - Alutaguse rattamaraton L

Hetkel on ainsaks EC-ga kattuvaks kuupäevaks 3. mai, aga teades Viljandis mai alguses toimuvat – Suurjooks ümber Viljandi järve, Viljandi tänavasõit ja Mulgi Rattamaraton – ei näe me mingit võimalust Mulgi kuupäeva muutmiseks. Tegelikkuses kinnitatakse 2015 rattahooaja lõplik kalender alles tuleva aasta alguses, loodame selleks ajaks ka EJL sekkumist, et omavahel asjad paika rääkida.

Ootame juba kannatamatult 25. oktoobril toimuvat Škoda Laagri autokeskuses toimuvat Rattalaata, et kogu oma uue hooaja infoga Teie ette tulla! Veel veidi kannatust ning kohtumiseni Rattalaadal!

MTBEST korraldajate nimel,
Ivar Tupp
511 4179
 

   ...