15. aprillil peetakse 3. Alutaguse Rattamaratoni avatud raja sõit

13.04.2017

Foto: Bosch Eesti Maastikurattasari

Bosch Eesti Maastikurattasarja esimene mõõduvõtt leiab aset selle nädala laupäeval, kui toimub 3. Alutaguse Rattamaratoni Avatud Raja sõit, mis algab Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuse juurest täpselt südapäeval. Vastavalt võimetele saab valida 46 km ja 20 km distantside vahel ning grupijuhiga koos või iseseisvalt raja läbida. Osavõtt on kõikidele rattasõpradele tasuta.

 

Peakorraldaja Avo Sambla kinnitusel moodustatakse mitu erineva tasemega gruppi. „Rada saab laupäevaks korraliku märgistuse. Grupijuhte on meil mitu, seega saab vastavalt soovile liituda kas kiirema või aeglasema tiimiga. Pesemisvõimalused ja saun on raja läbinud ratturitele tasuta ja kohvik on avatud,“ ütles Sambla.

 

„Võtsime mullu meieni jõudnud osalejate tagasisidet tõsiselt ja võime kinnitada, et trassi raskuaste on tänavu ühtlasem. Kui eelmisel korral olid pärast karjääri ning rabalõike rasked tõusud, mis võhma välja võtsid, siis nüüd päris nii ulmelisi asju ei tule. Tõusud on alguses, lõpu tegime lihtsamaks ning loomulikult ehitame finišikoridori ka meie kaubamärgiks saanud pisikese „hüpeka“. Tasub tulla ja enda jaoks n-ö salvestada, et Alutaguse asub Ida-Virumaal ja siia jõuab tegelikult nii Tartust kui Tallinnast vähem kui kahe tunniga,“ lisas korraldaja.

 

Kuna kevad laseb end sel aastal oodata, siis tasub rajale kaasa võtta soojem varustus ja oma jook. „Maratoni põhipäeval 23. aprillil on meil pikal distantsil kolm toitlustuspunkti, kuid Avatud Rajale tuleb igal sportlasel oma teemoon kaasa haarata. Riietuda soovitan soojemalt, ilmataat veel väga palju sooja ei luba. Esialgu planeerisime isegi lumelõiguga üllatada, aga see on nüüd tänaseks sulanud.“

 

Avatud raja sõidule registreerima ei pea, 23. aprillil toimuvale 3. Alutaguse Rattamaratonile saab end kirja panna sarja veebilehel.

Nimitoetaja
Suurtoetaja
Autopartner
Katab toidulaua / Lastesõitude toetaja
Aktiivsuspartner
Joogipartner
Energiapartner
Rattapartner
Hoolduspartner
Lastesõitude toetaja
Ametlik raadio
Toob rahva rajale
Toob ettevõtted osalema
Riidepartner
RINTAH
Toetaja
   ...