Eesti Maastikurattasarja hooaja parimad selgunud

04.09.2016

Greete Steinburg Rakvere rattamaratoni finiśis (foto Andreas Reili)

Täna Kõrvemaal peetud 19. Tallinna rattamaraton võttis kokku Eesti Maastikurattasarja 2016. aasta hooaja. Meeste arvestuses tunnistati parimaks Caspar Austa, kellele anti poodiumil lisaks üle ka  sarja aktiivseima ratturi särk. Naiste arvestuses võitis ülekaalukalt Greete Steinburg, kes viis võistkondade arvestuses võidule ka oma Rakke/Purustaja tiimi.

Meeskondadest oli käesoleval hooajal parim RedBike/Hiieko võistkond, mille võidu nimel nägid tublisti vaeva nii Erki Pütsep kui Raido Saar. Mõlemad olid sarja jooksul Austale tõsised konkurendid, kuid pidid üldarvestuses leppima vastavalt teise ja kolmanda kohaga. Parimaks nooreks ratturiks tunnistati M14-klassis sõitnud Sander Stimmer.

 

Äsja Hiinast naasnud Greete Steinburgi sõnul oli töö sarja üldvõidu nimel tänu tihedale võistluskalendrilel tema jaoks suureks väljakutseks. „Üldtulemuse kirja saamiseks tuli osaleda vähemalt viiel etapil ning olla igal võistlusel maksimaalselt heas vormis. Eesti tüdrukud on väga tublid ja tugevad ning võitmine pole mitte kunagi kerge,“ ütles Steinburg ja lisas, et kõige magusam võit tuli kätte korralike tõusumeetritega Otepää trassil.
 
„Enne Otepääd oli mul veidi tervisega probleeme ning mitu nädalat ebaõnne teistel võistlustel. Seega tuli sealne võit natuke üllatusena.Lisaks jäi sellest hooajast eredalt meelde veel Rakvere võistlus oma ekstreemsete olude ja korraliku mudaralliga.“

 

Steinburgi sooviks on näha võistlustel rohkem naisi. „Kui kardad, et põhidistants jääb pikaks, siis vali alustuseks lühem sõit. Jalgrattasõit annab hea enesetunde ja lisaks teeb see ilusaks!“ toonitas rattur.

 

Caspar Austa alustas Eesti Maastikurattasarja hooaega tagasihoidlikult, esimene võit tuli koju kätte alles neljandal etapil Rõuges. „Kokkuvõtteks võib öelda, et paremini õnnestusid tehnilist oskust nõudnud sõidud. Nõustun Greetega Rakvere osas, see etapp jääb hooajast kindlasti kõige eredamalt meelde.“
Mida rääkis Caspar Austa vahetult enne Eesti Maastikurattasarja auhinnatseremooniat, saad teada videointervjuust:


Koondtulemused leiab SIIT.

 

 

Etapid Eesti Maastikurattasarjas:

 

24.04.2016   16. Elva Rattamaraton
07.05.2016   Whispbar 16. Mulgi Rattamaraton
21.05.2016   2. Alutaguse Rattamaraton
11.06.2016   18. Rõuge Rattamaraton
19.06.2016   14. Rakvere Rattamaraton
10.07.2016   Actual Print 16. Rakke Rattamaraton
20.08.2016   17. Otepää Rattamaraton
04.09.2016   19. Tallinna Rattamaraton

Nimitoetaja
Suurtoetaja
Autopartner
Katab toidulaua / Lastesõitude toetaja
Aktiivsuspartner
Joogipartner
Energiapartner
Rattapartner
Hoolduspartner
Lastesõitude toetaja
Ametlik raadio
Toob rahva rajale
Toob ettevõtted osalema
Riidepartner
RINTAH
Toetaja
   ...