Eesti esimene rattamaratoni korraldaja paneb ameti maha

22.08.2016

Eesti Maastikurattasarja 2016. a hooajale pannakse punkt Kõrvemaal

Septembrikuu esimesel pühapäeval toimuv 19. Tallinna Rattamaraton jääb Jüri Voodla jaoks viimaseks. Alates 1998. aastast rattamaratone korraldav 69-aastane spordihing annab ohjad üle noorematele.

Voodla väitel toimus Eesti esimene rattamaraton Kõrvemaal 7. juunil 1998. aastal. „54 km pikkusel distantsil oli 95 lõpetajat, võitjaks kuulutati Alges Maasikmets, teiseks tuli Sigvard Kukk ning kolmandaks Urmas Välbe. Lühemal 27 km pikkusel distantsil oli kokku 149 lõpetajat,“ meenutas ta.

 

Edaspidi aitab Jüri Voodla korraldajaid nõu- ja jõuga pigem erinevate trasside koostamise juures. „Rajameistri amet on ilmselt ainus, millega ma veel toimetan. Kõik muu läheb üle meeskonnale, mis on minu kõrval olnud juba tegelikult pikemat aega.“

 

Tänavuse Tallinna rattamaratoni distantsid on Eesti Maasturrattasarja 2016. aasta hooaja etappe arvestades kõige kergemini läbitavad ning sobivad ka neile, kes rattasõiduga igapäevaselt ei tegele. „Rajad on enamjaolt laiad, pinnas liivane ning puuduvad kilomeetrite pikkused pehmed mudased rabalõigud. Juurikatel turnimine ja puude vahel ukerdamine on ohtlik, seega püüdsime taolisi kohti pigem vältida ning rohkem spordiharrastajatele mõelda. Juurde on tulnud nii uusi tõuse kui singleid, et oleks vaheldust,“ kirjeldas Voodla ja rõhutas, et Kõrvemaa kõige pikem rada sobib ideaalselt Tartu rattamaratoni ettevalmistuseks.

 

„Tallinna maratoni XXL-sõit on 76 kilomeetrit ning toimumise aeg täpselt kaks nädalat enne Tartu võistlust. See on väga sobilik üheks korralikuks n-ö tühjendussõiduks ja vormi testimiseks. Luban, et selle trassi viimased 19 kilomeetrit pole kergete killast. Motivatsiooniks ehk veel niipalju, et kõikide pikal sõidul osalejate vahel läheb loosi uhiuus Bottecchia maastikuratas.“

 

Põhisõidu distants on tänavu 47 km ja noorte- ning matkasõit kulgeb 19 km rajal. Mõlemad on korraldaja sõnul mõõduka raskusastmega ja kõigile läbitavad. Lisaks on mõeldud ka kõige pisematele, kes saavad rattaspordiga tutvust teha spetsiaalsetele lastesõitudel. „Tuleb sportlik ja elamusterohke päev, millega loodame panna väärika puntki Eesti Maastikurattasarja 2016. aasta hooajale,“ lubas Voodla.

 

 

Tallinna rattamaratoni avatud raja sõit toimub 28. augustil algusega kell 11.00, võistluspäev on planeeritud  4. septembriks.

 

Soodusregistreerimise esimene voor kestab kuni 24. augusti hilisõhtuni ning teine voor kuni 31. augustini.

Nimitoetaja
Suurtoetaja
Autopartner
Katab toidulaua / Lastesõitude toetaja
Aktiivsuspartner
Joogipartner
Energiapartner
Rattapartner
Hoolduspartner
Lastesõitude toetaja
Ametlik raadio
Toob rahva rajale
Toob ettevõtted osalema
Riidepartner
RINTAH
Toetaja
   ...