Otepää rattamaratonil stardib Euroopa meister

19.08.2016

Peeter Pruus (foto: erakogu)

Laupäeval Otepääl peetaval Eesti Maastikurattasarja eelviimasel etapil on stardis maastikurattasõidu valitsev Euroopa meister Peeter Pruus, kes teeb kaasa 49 kilomeetri pikkusel distantsil. Rattur loobus väljakutsest, mida pakub korraldajate maha märgitud 1000 tõusumeetriga 83 km pikkune rada.

 

Sportlase sõnul ei ole vaja põhjusi kaugelt otsida. „Pikem distants oleks kõva trenni eest, kuid 49 km rajal stardivad kõik minu põhikonkurendid ning tase on seal hoopis tugevam. Lähen võidu peale välja, vähemaga ei lepi, kuigi ega vastaseid ei saa ka alahinnata,“ ütles Peeter Pruus, kes ootab mõõduvõttu suure huviga, et näha Eesti tugevaimate maastikuratturite hetkeseisu. 

 

Otepää maratoni trass on tänu uutele korraldajatele saanud värskenduskuuri ning tuleb ka Pruusile laupäeval üllatusena. „Ei ole sellega veel lähemalt tutvuda jõudnud, samas sobib mulle kõik ning  tehnilist osavust nõudvates kohtades teistele alla juba ei jää. Tean, et Austa on krossis väga osav, Püta võib-olla mitte nii väga, mina ehk mahun kuskile sinna vahele,“ arvas Pruus. 

 

Eesti Maastikurattasarja liidrid Austa ja Pütsep tervitavad tugeva konkurendi lisandumist. „Mida tihedam konkurents, seda põnevam. Tänu puhkusele olen saanud treenida ja ehk tiba teravam, kui eelmistel sõitudel,“ sõnas Erki Pütsep ja lisas, et Pruusi osalemine ei pane teda otseselt rohkem pingutama või üle oma varju hüppama. 

Caspar Austa arvates lisab see sõidule värvi ja Pruusi näol on kindlasti tegemist arvestatava konkurendiga, kuigi sarja võitmise nimel tuleb rinda pista pigem Pütsepaga. 

 

Olümpiamängudele kaasa elamisega aega sisustav Pruus vaatab 2016. aasta hooajale tagasi suure rahuloluga. „See on üks parimaid, mis siiani olnud. Tunnen, et olen oma elu tugevaimas vormis ning aina paremaks läheb. Säravaim hetk oli kindlasti Euroopa meistritiitel, aga väga rahul olen ka teise kohaga Eesti meistrivõistlustel ja Poolas toimunud UCI 1.2 kategooria ühepäevasõidul. Hooaeg pole veel läbi ning kindlasti on ees võistlusi, kuhu tahaks tulemust tegema minna. Oktoobris lähen näiteks maastikuratta mitmepäevasõidule Lõuna-Aafrikasse,“ lisas ta. 

 

Otepää maratonile esmakordselt tulijatele soovitab Pruus rajaprofiiliga eelnevalt tutvuda. „Kui sa pole palju trenni teinud, siis ei tasu liiga tugevalt alustada ning üle oma võimete sõita. Kesta tuleb lõpuni välja, et saaks kogu päeva nautida!“

 

Ajakava


08:00    Algab stardimaterjalide väljastamine, avatud kohapealne registreerimine 
11:00    XXL-sõit 83 km
12:00    Põhisõit 49 km     
12:10    Saare lastesõidud
13:00    Noorte- ja matkasõit 22 km
22:00    Maratoni järelpidu ööklubis Comeback 


 

Nimitoetaja
Suurtoetaja
Autopartner
Katab toidulaua / Lastesõitude toetaja
Aktiivsuspartner
Joogipartner
Energiapartner
Rattapartner
Hoolduspartner
Lastesõitude toetaja
Ametlik raadio
Toob rahva rajale
Toob ettevõtted osalema
Riidepartner
RINTAH
Toetaja
   ...