Lääne-Virumaal toimub pühapäeval suur Laste Maastikurattapäev

29.06.2016

Greete Steinburg treeneri rollis (foto: erakogu)

Lääne-Virumaal Rakke linnamäe staadionil toimub 3. juulil Laste Maastikurattapäev, kuhu oodatakse kõiki algajaid ning juba rattasõiduga tutvust teinud noori spordisõpru. Registreerimine saab alguse kell 11.00 ning esimene start antakse tund aega hiljem. Samal päeval algusega kell 12.00 toimub ka Actual Print 16. Rakke Rattamaratoni avatud raja sõit, seega tasub kohale tulla kogu perega.

Maastikurattapäeva võistluskeskus asub Rakke linnamäe staadionil, lastega tegeleb Jänku-Juss, kes hoolitseb nii soojendusvõimlemise, erinevate toredate mängude kui rattasõidu jaoks vajalike ohutusreeglite tutvustamise eest.

 

Kolm last rattasõiduvaimsuses üles kasvatanud võistluse peakorraldaja Enno Eilo on spordi propageerimise võtnud südameasjaks. „Ma olen oma perega selle n-ö kadalipu läbinud ning näen, kui oluline on lastele maast madalast spordirõõmu sisendada. Tartlaste lasteüritused on tänaseks väga suureks ja populaarseks kasvanud, kuid meie kandis taoline ettevõtmine puudub, seega tuli asi ette võtta ja ise ära teha. Kust muidu see meie rattaspordi järelkasv tuleb?,“ kutsub Eilo kõiki peresid pühapäevaks Rakkesse oma päeva sportlikult veetma.


Maastikurattapäeva distantsid on vanuse kaupa erinevad. Kuni neljaaastased panevad end proovile ühe staadioniringi läbimises. Viie- ja kuueaastased saavad rattasõitu katsetada nii staadionil kui mururingil. Kuni kümneaastastele on trassile planeeritud ka väike tõus.

 

Oma tulekust saab korraldajatele teada anda ka internetis registreerudes. Link asub SIIN.

 

Kell 12.00 antakse start Actual Print 16. Rakke Rattamaratoni avatud rajale. Kuna trassil on kuni kuue kolimeetri jagu uusi lõike ja muudatusi, siis tasub enne õiget võistluspäeva 48 km distantsiga Eilo sõnul kindlasti tutvuma tulla. „Usun, et platsis on ka meie kõige kõvemad kohalikud rattaässad ning hetkel Eesti Maastikurattasarja võidule pretendeerijad Austa, Pütsep, Saar, Steinburg ja teised. Kuna jäänud on veel kolm etappi ja punktiseis on põnev, siis pole veel midagi otsustatud. Trassiga mitte kursis olemine võib väga palju punkte maksma minna,“ ütles Eilo.


Kes tulemustest ei hooli, saab Rakke rattamaratoni täispikal või siis 17 km pikkusel noorte- ja matkasõidu distantsil mõnusalt ja sportlikult kasulikult oma aega sisustada.


3. juulil toimuv avatud raja sõit on kõigile tasuta, samuti ka Laste Maastikurattapäev ning maratoni võistluspäeval toimuvad Saare lastesõidud.


Actual Print 16. Rakke Rattamaratoni soodusregistreerimise esimene voor lõpeb 29. juunil ning teine voor kestab kuni 6. juulini.

Nimitoetaja
Suurtoetaja
Rattapartner
Joogipartner
Energiapartner
Toidulaua katab
Rõivapartner
Rattaradade partner
Aktiivsuse toetaja
Autopartner
Ametlik raadio
Toetajad
Sõbrad piiri tagant
Lastesõitude toetajad
   ...