Ava võistluse menüü
Üldinfo Registreerunud Stardinimekirjad Tulemused Kommentaarid

Peasponsor

Sponsorid

Korraldaja

Kose 7 Järve rattamaraton

Toimumisaeg
L 20.08.2022
Distantsid
12:00 Põhisõit 48 km
12:15 Poolmaraton 18 km
12:20 Tillusõit - sündinud 2016 ja hiljem 0.5 km
12:20 Lastesõit M8/N8 1 km
12:20 Lastesõit M10/N10 1.9 km
Kontakt
Kuido Karner, +372 5656 7111, kuido@timbeco.ee

Ajakava

LIVE ajavõtt

GPS JÄLGIMINE

 

Laupäev, 20. august

10:00 - numbrite väljastamine, registreerimine

12:00 - 48 km põhisõidu start

12:15 - Poolmaratoni start

12:20 - Lastesõitude stardid

13:55 - Eeldatav võitja finiš

15:00 - Autasustamine

17:00 - Finiš suletakse

Rajakirjeldus

Põhisõit

Stardipaigaks on juba vanast heast ajast tuttav puhkekompleks ning tänase nimega Paunküla Heaolukeskus, mis asub otse Paunküla veehoidla kallastel. Parkimine on planeeritud Paunküla Heaolukeskuse parklasse, läheduses olevatesse RMK parklatesse ning ühele poole tee äärde. Parkimist korraldab parkimismeeskond.

 

PÕHISÕIDU RAJAKIRJELDUS - rada Google keskkonnas 

Pikkus 48 km, ca 400 meetrit tõusu.

 

Rada algab Paunküla Heaolukeskuse territooriumilt ja suundub mööda suusaradasid suunaga Kiruvere muinaslaagri poole, kus saab ületada esimesi künkaid, mida selles piirkonnas pakkuda. Edasi mööda Paunküla veehoidla kallast läbib rada esimest korda veetakistust, kus veetaseme kõrgus on reguleeritud pöia kõrguseni. Veetakistuse põhi on kivine ning on diagonaalselt läbi sõidetav.

 

Peale veetakistuse läbimist saab kergema vaevaga mööda asfalti ja kruusakattega teed Paunküla Metskonna looduskaitse aladele mida mitmed ratturid on 7 Järve sügiskrossi raames külastanud. Rada kulgeb selles piirkonnas kuni karjäärini eelmise aastaga võrreldes vastupidises suunas ning tegemist on pigem kiiremate singlite ja metsateede lõikudega.

 

Esimene TP asub 15,7 km peal kohe karjääri juurde jõudes. Tiimide jootjad saavad oma rattureid soovi korral joota veidi hiljem, kus on selleks parem koht, sest esimene TP on ühtlasi ka kolmas TP ning autoga sinna ligi ei pääse võistluse ajal.

 

Peale karjääri liigutakse uue Tartu maantee äärest edasi Kose Risti suunas, läbides erinevaid metsistunud põlde ja raiesmike, kuni jõuab taas vana Tallinn - Tartu maanteeni. Peale tee ületust jõuab rada Sika metsa, mis on sisuliselt üks suur singeldamine.

 

Sika metsast väljudes on sõitjad jõudnud otsaga Kose Ristile, kuhu on toodud vahefinish ja ka TP2. See koht on sobiv ka tiimide jootmiseks.

 

Kui uus energia sees, saab anda korralikult kuuma 1,3 km pikkusel singlil nimega "Võlumets". Tegemist on kunagi enduro mootorratturite poolt loodud väikese lõiguga, mida laiendatud rattamaratoni tarvis. Tegemist kiire singli rajaga, kus ei tohi unustada tähelepanelikust - on erinevad künkad ja järsud pöörded. Läbinud "võlumetsa" on hetk hingetõmbeks ja rada jõuab tagasi Sika metsa, kus mööda Pirita jõe äärset võtab rada suuna tagasi võistluskeskuse suunas.

 

Jõudes tagasi TP3  juurde, (sama mis TP1) suundub rada taas Rõõsa kanti. See aasta suundute voorele raja lõpus, mil sõitjad ei ole enam puntides ning peaks saama oma tempoga sõita. Viimased 10 km on sama, mis tulles - ehk taas veetakistus, Kiruvere muinaslaagri mäed ja Paunküla metsasihid.

 

Põhisõidu õnnelike nägusid rajal pildistavad Janne, Aldis ja Kristo.

Poolmaraton

Poolmaratoni rada on see aasta täiesti uus! Ei ole enam seda igavat veehoidla ümbrust vaja sõita. Rada algab samamoodi suusaradadel ning kruusale jõudes võtate suuna põhisõiduga hoopis vastupidises suunas. Rada kulgeb enamasti mõnusalt looklevatel metsateedel, kuhu oleme sisse pannud ka jupi ATV rada, 350 meetrit pehmema pinnasega uut rada, mõningasi värskeid metsasingleid ja ka ühe karjääri. Tagasi tulevad võistlejad taas suusaradade kaudu.

 

Google keskonnas rajakaart

Osavõtutasud

Registreerimistasud Kose 7 Järve Rattamaratonile

Registreerimise

I voor (kuni 10.08)

Registreerimise

II voor (kuni 17.08)

Registreerimine

kohapeal

Põhisõit

30

40

50 (sularahas)

Põhisõidu soodushind (2004. a. ja hiljem sündinud ning 1962.a. ja varem sündinud)

20

30

40 (sularahas)

Poolmaraton

20

30

40 (sularahas)

Poolmaratoni soodushind (2004. a. ja hiljem sündinud)

15

20

25 (sularahas)

Muu info

Võistluskeskus

Nimitoetaja
Suurtoetaja
Rattapartner
Joogipartner
Energiapartner
Hoolduspartner
Toidulaua katab
Rõivapartner
Rattaradade partner
Aktiivsuse toetaja
METSAHAKE
Autopartner
Ametlik raadio
Paneb rahva liikuma
Toob ettevõtted osalema
Lastesõitude toetaja
Toetaja
Sõbrad piiri tagant
   ...